Kategoriler
Gündem Manşet

İŞADAMINA SEKS TUZAĞI KURANLAR YAKALANDI

seks-tuzagi

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Sarıyer’de Azeri işadamı Mustafa T’yi seks tuzağına düşürüp uygunsuz görüntülerini çektikten sonra şantajda bulunan ve aralarında eski çalışanının da aralarında bulunduğu çete çökertildi. Olayı, Özbekistan uyruklu Mushtarıy S. adlı kadının organize ettiği ortaya çıktı.

BİRLİKTE SARIYER’DEKİ VİLLAYA GİTTİK

Sarıyer’de 14 Ekim’de polise başvuran Azerbaycanlı işadamı Mustafa T., tuzağa düşürüldüğünü ve kendisinden fidye istendiğini belirterek şikayetçi oldu. Olaydan bir gün önce kendisini eski çalışanı Latife M. Adlı kadının aradığını belirten Azerbaycanlı işadamı yaşananları şöyle anlattı: Latife bana, ‘Sabrina diye Özbekistanlı bir kadın var. Kadının annesi Amerika’da çok zengin. Bir iş yapmak istiyor. Seninle tanıştırayım’ dedi. Ben de buluşmaya gittim. Lafiteyle birlikte lüks bir araçla gelen Sabrina adlı kadın, ‘Annem şu an Sarıyer’de. Gidelim sizi tanıştırayım’ dedi. Birlikte Sarıyer’deki villaya gittik. Biz girdikten kısa bir süre sonra 3 silahlı ve maskeli kişi içeri girerek beni rehin aldı.

seks-tuzagi1

UYGUNSUZ GÖRÜNTÜLERİNİ ÇEKTİLER

Şikayet üzerine harekete geçen Gasp Büro Amirliği ekipleri, 2 kadının da işadamı ile birlikte villada rehin tutulduğunu belirlendi. Elde edilen bilgilere göre, villaya giren silahlı maskeli 3 kişi, işadamının uygunsuz görüntülerini çekti ve tehdit ederek para istedi. İşadamı rehin tutulduğu sırada 2 arkadaşını arayarak, gelen kişiye para vermesini istedi. Şüphelilerden biri, işadamının arkadaşından 10 bin TL para aldı.

KADINLAR ŞÜPHELİ ÇIKTI

Parayı aldıktan sonra işadamı ve 2 kadın serbest bırakan şüpheliler, bir gün sonra Mustafa T.’yi arayarak yeniden para istedi. Şüpheliler işadamını 10 bin dolar vermezse, uygunsuz görüntülerini internette vereceklerini söyleyerek tehdit etti. Bunun üzerine polisin, yönlendirmesiyle, işadamı şüphelilere parayı getireceğini söyleyerek randevu verdi. Buluşma yerinde tedbir alan polis ekipleri parayı almaya gelen şüphelilerden Şahin Kemal Y.’yi, yakaldı. polis Şahin Kemal K.’nın suç ortağı olduğu iddia edilen Dağıstanlı Türel B.’yi de gözaltına aldı.

İŞADAMI İLE BİZİ TANIŞTIR

Polis işadamı ile birlikte rehin alınan Latife M. ile kendisini Sabrina olarak tanınan Özbekistan uyruklu Mushtarıy S. adlı kadınların da ifadelerini aldı. Latife M., ifadesinde, “Sabrina olarak tanıdığı kadının kendisine, ‘Senin işadamı tanıdığın var. Benim annem Amerika’da iş kadını. Türkiye’de iş yapmak istiyor. İşadamını bizimle tanıştır’ dedi. Ben de sadece aracı oldum” dedi. Annesinin gerçekten Amerika’da yaşayan zengin bir işkadını olduğu belirlenen Mushtarıy S. ise erkek arkadaşının kendisini tehdit ederek, işadamını tuzağa düşürdüklerini iddia etti. Gözaltına alınan Mushtarıy S., Latife M, Şahin Kemal Y. ve Türel B. adliyeye sevk edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir