Kategoriler
Arşiv Manşet Altı

FETÖ’NÜN SARIYER İMAMI TUTUKLANDI

sariyer-imami-tutuklandi

Sarıyer’de terör örgütü FETÖ’ye yönelik düzenlenen operasyonda örgütün sözde “Sarıyer İmamı” olduğu belirtilen M.T, gözaltına alındı. Evinde örgüte ait çok sayıda malzeme çıkan M.T, nin örgüt üyeleriyle “Bylock” programı üzerinden görüştüğü belirtildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından M.T, tutuklandı.

Terör örgütü FETÖ’ye yönelik Türkiye genelinde 11 il ve İstanbul genelinde 10 farklı ilçede eş zamanlı operasyon yapıldı. Yapılan operasyonda örgütün sözde “Sarıyer İmamı” olduğu iddia edilen M.T. isimli erkek şahsında aralarında bulunduğu 5’i bayan, toplam 19 şüpheli şahıs yakalandı. Şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda “A” serisi 1 dolar, örgüt elebaşına ait kitaplar, örgütsel dokümanlar ve şahıslara ait dijital materyaller ele geçirildi.

OKULLARDAN HİMMET PARASI TOPLADILAR

Operasyon ile ilgili araştırmalarını genişleten polis ekipleri, örgüt üyelerinin Okullarda kurban ve himmet parası topladıkları, okullarda örgüt elebaşına ait kitapların okutulduğu sohbetlerin yapıldığı,Örgüt üyelerinin kendi aralarında kriptolu mesajlaşma programı olan “Bylock” programını kullandıkları, Örgüt mensubu kişiler örgüt içerisinde hiyerarşi olarak daha yüksekteki kişiler tarafından kişisel profilleri aracılığıyla kataloglardan seçilerek evlendirildiklerini belirledi.

ALTINLARI BOZDURUP ÖRGÜTÜN BANKASINA YATIRDILAR

Polis yaptığı araştırmada örgüt üyelerine 2014 yılı sonrasında başka bankalardan kredi çekmeleri, altınlarını bozdurmaları, evlerini arabalarını satarak tüm paralarının örgütle bağlantılı olan bankaya yatırılması yönünde telkinde bulunulduğunu, Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı devlet okullarında görevli öğretmenlere sohbetlerin FETÖ’ye ait okullarda gerçekleştirildiğini, FETÖ/PDY’le ait okullarda çalışan öğretmenlerin maaşlarından maaşlar yatırılmadan önce himmet veya kurban yardımı adı altında paralarının kesilerek maaşların dikkat çekmeyecek şekilde yatırıldığını, Amerika’ya dil eğitimi için giden öğrenci ve öğretmenlerin randevu aldırarak örgüt elebaşı ile görüştürüldüğünü, FETÖ/PDY’ye bağlı okullarda çalışan öğretmenlerin zorunlu şekilde bir gazete ve dergiye üye yapıldığını belirledi.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan  Sarıyer İmamı olduğu iddia edilen M.T ile birlikte 4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir