Kategoriler
Kesintiler Manşet

Trafoya yıldırım çarptı, Sarıyer elektriksiz kaldı!

elektrikkesintisi1

***

Dün gece aralarında Sarıyer’in de bulunduğu 8 ilçede yaşanan elektrik kesintisinin nedeni ortaya çıktı. Hasdal‘daki elektrik trafolarına yıldırım düşmesi sonucu İstanbul’un karanlığa gömüldüğü anlaşıldı. Arızanın giderilmesinden sonra hayat normala döndü.

***

TEDAŞ’ın Hasdal’da bulunan yüksek gerilim hattındaki kablolardan biri yıldırım düşmesi sonucu koptu. Avrupa Yakası’nda yaklaşık 4 milyon kişi elektriksiz kaldı. Hasdal’da bulunan ve Kağıthane İletim Hattı’na elektrik sağlayan yüksek gerilim hattındaki kablolardan biri yıldırım düşmesi sonucu koptu.Hasdal’da dün saat 20.25 civarında yıldırım düşmesi sonucu yüksek gerilim havai hatlarında kablo koptu. Kopan kablolar, Alibeyköy-TEM Bağlantı Yolu üzerine düştü. İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ekibi geldi. Polis, güvenlik amacıyla yolu bir süre çift yönlü trafiğe kapattı. Arızanın giderilmesi için TEİAŞ ekipleri çağrıldı.

Kablonun kopması nedeniyle Sarıyer, Şişli, Beşiktaş, Kağıthane, Alibeyköy, Gaziosmanpaşa ve Beyoğlu‘nun bazı bölgeleri (Yaklaşık 4 milyon nüfus) saat 20.25’ten itibaren elektriksiz kaldı. Yapılan çalışmalar sonucu, kademeli olarak Beşiktaş ve Şişli’ye kısa süre sonra elektrik verilmeye başlandı. Diğer bölgelere ise daha sonra elektrik verilebildi.

BEDAŞ’TAN ELEKTRİK KESİNTİSİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA

BEDAŞ’ın internet sitesinde yer alan açıklama şöyle: “14.04.2015 Salı günü, saat 20.25 itibariyle sistemimizde TEİAŞ kaynaklı kesinti meydana gelmiştir. Şişli, Beyoğlu, Beşiktaş, Sarıyer, Kağıthane, Gaziosmanpaşa Sultangazi ve Eyüp ilçelerimize elektrik verilememektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği’nin resmi internet sitesinde de, elektrik kesintisiyle ilgili olarak, “TEİAŞ hattına Kemerburgaz’da yıldırım düşmesi sebebiyle aynı hattan beslenen ilçelerimize bir süre elektrik verilememiştir” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir