Kategoriler
Kesintiler Manşet

BEDAŞ, SARIYER’İN KÖYLERİNİ KARANLIĞA GÖMDÜ!

elektrik-kesintisi4

***

İstanbul’da on binlerce kişiyi geçmiş yıllardan kalan iptal edilmemiş abone sayaçları nedeniyle icra yağmuruna tutan BEDAŞ, iş hizmete gelince sınıfta kaldı. Sarıyer’in başta Zekeriyaköy ve Uskumruköy olmak üzere tüm köyleri günlerdir yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle perişan oldu. Vatandaşlar BEDAŞ’a isyan ediyor.

***

SARIYERGAZETESİ.COM / ÖZEL HABER

 

Kara kış kendisini gösterdi, İstanbul’u yönetenler sınıfta kaldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi BEDAŞ da (Boğaziçi Elektrik Dağıtış A.Ş) vatandaşları çileden çıkardı. Normal dönemlerde yapılan kesintiler nedeniyle zaman zaman tepkilere neden olan BEDAŞ, bu kez de yoğun kar yağışları nedeniyle vatandaşları elektriksiz bırakarak herkesi perişan etti.

SARIYER’İN KÖYLERİ ORTAÇAĞI YAŞIYOR

BEDAŞ’ın gerekli önlemleri almaması yüzünden Sarıyer’in pek çok köyünde günlerdir elektrik kesintileri yaşanıyor. Köylüler duruma isyan ederken, yetkililerin iş yoğunluğu bahanesiyle gerekli önlemleri almaması ise tepkileri daha da arttırıyor. Özellikle Zekeriyaköy, Uskumruköy, Gümüşdere, Demirciköy ve Kilyos-Kumköy gibi bölgelerde ciddi sorunlar yaşanıyor. Sarıyer Gazetesi‘ne konuşan vatandaşlar; “Böyle sorumsuzluk olmaz. 186 arızayı sürekli aramamıza rağmen ilgilenen olmuyor. Yaşadığımız elektrik kesintileri yüzünden kış ortasında adeta evlerimizde donmaya terk edildik. Yıl 2015 ama halen daha Ortaçağ’da yaşıyoruz. Fatura tahsil etmeye gelince hiç aksatmadan takip ediyorlar ama iş hizmete gelince ortada yoklar” diye konuştular.

SARIYER’DE BİNLERCE ABONEYE İCRA ŞOKU

Öte yandan BEDAŞ, İstanbul’da on binlerce aboneye yeni bir icra dalgası başlattı. İcra Daireleri’nde mevcut binlerce takip dosyası bulunan BEDAŞ, bu kez de geriye dönük takip başlattı. Geçmişte 5-10 yıl öncesinde bile olsa üzerine kayıtlı abonelik bulunan ancak üzerlerine kayıtlı sayaçları unutarak yada önemsemeyerek iptal ettirmeyen kişiler tek tek tespit edilip icraya veriliyor. Sadece Sarıyer’de binlerce abone bu yüzden şimdilerde icraya verildi. Ayrıca Yeniköy Kalender’deki BEDAŞ Şubesi‘nde icralık olan bu aboneler için mesai saati boyunca görev yapan bir kurum avukatı görevlendiriliyor. Yıllar sonra kendisine icra tebligatı geldiğini gören vatandaşlar, BEDAŞ avukatıyla pazarlık masasına oturtuluyor. Vatandaşlar eğer geçmiş dönemde kapattırmayı unuttukları ve hiçbir borç kalmasa da iptal ettirmedikleri saatleri yüzünden binlerce lira ödemeye mahkum ediliyor. Bu parayı ödemeyen kişilerin ise şuan evlerinde kullandıkları abonelikler iptal ediliyor ve elektrikleri kesiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir