Kategoriler
Gündem Manşet Vefat

Türk Futbolunun efsane ismi hayatını kaybetti

eyup-odabası

Türkiye ve Sarıyer futbolunun efsane isimlerinden Eyüp Odabaşı hayatını kaybetti. Futbola Sarıyer’de başlayan Eyüp Odabaşı Fenerbahçe, Trabzonspor ve Karabük formalarını giydikten sonra tekrar Sarıyer’e dönmüş ve futbola lacivert beyazlı formayla veda etmişti. 

1953 yılında Sarıyer’de doğan ve futbola Sarıyer’de başlayan Trabzonspor ve Fenerbahçe’de şampiyonluk yaşayan Sarıyer’de uzun yıllar futbol oynayıp daha sonra yöneticilikte yapan Eyüp Odabaşı vefat etti. Odabaşı’nın cenazesi yarın (Pazartesi) öğle namazını müteakip Sarıyer Merkez Camii’nden kaldırılacak.

İki kez şampiyonluk sevinci yaşadı

Sarıyer formasıyla 233 maça çıkan Eyüp Odabaşı 29 gole imza attı. Sarıyer’den iki kez milli takıma çağıldı. 1973 yılında Fenerbahçe’ye transfer olan Odabaşı Fenerbahçe’de şampiyonluk yaşadıktan sonra Trabzonspor’a transfer oldu ve orada da şampiyonlu sevincini yaşadı daha sonra Karabükspor’a transfer olan Odabaşı’nın en son durağı futbola başladığı yer Sarıyer oldu.

24 yıl aralıksız yöneticilik yaptı

Yöneticilik yaptığı dönemde Sarıyer 2. lig’de şampiyon olarak 1.lige yükseldi ve 42. yıllık hasret sona erdi. Sarıyer onun yöneticiliği döneminde 1. lig’de üç kez 4. olurken bir kez 5. oldu. Ayrıca Balkan Kupasını Türkiye’ye getiren Sarıyer’in Genel Kaptanıydı.

Sarıyer Gazetesi olarak kaybettiğimiz efsane isime Allah’tan rahmet dilerken acılı ailesine ve dostlarına baş sağlığı dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir