Kategoriler
Eğitim Gündem Manşet

Bitlis ve Erzincan’dan gelen çocuklar Sarıyer’den mutlu ayrıldı!

belediye1

 ***

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in davetlisi olarak Bitlis, Erzincan ve Çorum’dan gelen çocuklar son günlerinde keyiflerince bir gün geçirdi. Sarıyer’in önemli simgelerinden biri olan Rumeli Hisarı Kalesi’ni gezen çocuklar, daha sonra Türkiye’de gösterime giren Madagascar Live Show’u izlediler ve tekne ile denize açılarak, boğazın keyfini çıkarttılar. 

***

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için Anadolu’dan gelen öğrenciler, Sarıyer Belediyesi’nin ev sahipliğinde dört gün boyunca doyasıya gezip, eğlendiler. Son günlerinde özellikle Rumeli Hisarı Kalesi’ni yakından görmek isteyen çocuklar, tarihin derin izlerini taşıyan surlar ve burçların büyüsüne kapıldı. İstanbul’un fethinde büyük önem taşıyan kalenin tarihini merakla dinleyen çocuklar, zaman zaman notlar alarak, gördüklerini hafızalarına kazıdılar.

sarıyer-kardeşkentli-çocuklar

İstanbul silüetine denizden bakış      

Rumeli Hisarı Kalesi gezisinden sonra tüm dünyada çocukların beğeni ile izlediği, Madagaskar’ın canlı sahne şovunu kahkahalarla izleyen çocuklar için hazırlanan asıl sürpriz tekne ile boğaz gezisi oldu. Sarıyer Belediyesi Meclis Üyesi Hayrettin Dereli, Kireçburnu’ndan hareket eden tekneyi dolduran misafir öğrencilere, tarihi mekanlar ve saraylarla ilgili bilgiler aktardı. Çocuklar ise özellikle, Rumeli Hisarı Kalesi,Kız Kulesi, Dolmabahçe Sarayı önünden geçerken, anılarında yer alacak yapıların fotoğraflarını ve videolarını çektiler.

sarıyer-kardeskentliçocuklar

Bu dostluk hep sürsün

Kendileri için ayrılan dört günlük sürede Sarıyer’de kurdukları arkadaşlıkları devam ettirmek isteyen çocuklar, kendilerine ev sahipliği yapan SAGEM’li öğrencileri memleketlerine davet ettiler. Anadolu’dan Sarıyer’e kurulan dostluk ve kardeşlik köprüsünün temelini atan çocuklar, bu imkanı sağlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür ettiklerini belirterek, bu dostluğun hep sürmesini dilediler.

İstanbul boğazında keyifli bir geziye çıkan Erzincan, Bitlis ve Çorum’dan gelen çocukların eğlencelerine Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri Sevim Çelebi, Salih Akıncı, Hayrettin Dereli, Mustafa Balcı, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Nüvit Demircan, SAGEM’li öğretmenler ve Sarıyer Belediyesi çalışanları eşlik ettiler.

kardeskentliçocuklar-sarıyer kardeskentliçocuklarsarıyerde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir