Kategoriler
Gündem Manşet

Hakkari’de vuruldu, Sarıyer’de 15 saat ameliyata alındı!

hakkari1

_ayracHakkari Yüksekova’daki çatışmalar sırasında vurulan Hakkari İl Genel Meclisi üyesi Sibel Çapraz, sevk edildiği Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesi’nde 15 saat süren 3 ayrı ameliyat geçirdi. Çapraz’ın sağlık durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

***

Yüksekova Haber Gazetesi’nden Binal Tinar’ın haberine göre, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 28 Kasım 2015 tarihinde açılan bir ateş sonucu ağır yaralanan Hakkari İl Genel Meclisi üyesi ve Yüksekova Demokratik Toplum Meclisi Eş Başkanı Sibel Çapraz, Van Dursun Odabaş Tıp Merkezi‘ndeki tedavisinin ardından bir dizi ameliyat geçirmek üzere İstanbul’a sevk edildi. Sarıyer’deki Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Çapraz, dün sabah saat 08.00’da koluyla ilgili ameliyata alındı.

ÇAPRAZ, 15 SAAT AMELİYATTA KALDI

Ateşli silah yaralanmasına bağlı olarak kolunda oluşan hasar nedeniyle daha önce Yüksekova ve Van’da 6 ayrı ameliyat geçiren Çapraz; bugün de sinir, kemik ve doku ameliyatı oldu. 15 saatten fazla süren 3 ameliyat geçiran Çapraz, başarılı geçen ameliyatlar sonrasında dinlenme amaçlı yoğun bakım ünitesine alındı. Çapraz’ın 3 ameliyat daha geçirmesi bekleniyor.

‘KAN VE GÖZYAŞI KİMSEYE FAYDA SAĞLAMAZ’

Uzun süren ameliyat hakkında konuşan Çapraz’ın ağabeyi Necip Çapraz, zor günler geçirdiklerini ifade ederek, “Umarım barış ve özgürlük bu topraklara egemen olur. Kan ve gözyaşı kimseye fayda sağlamaz, bunu herkes bilmelidir. Şu anda canımız yanıyor. Umarım bu son olur, başka kimsenin canı yanmaz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir