Kategoriler
Gündem Manşet

CHP SARIYER İLÇE BAŞKANI MEHMET DENİZ İSTİFA EDENLERİ UYARDI; “PARMAK HESABI YAPANLAR HÜSRANA UĞRAYACAKLAR”

mehmet deniz

***

CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Sarıyer Gazetesi’nin gündeme taşıdığı ilçe yönetiminde peş peşe yaşanan istifalarla ilgili çok çarpıcı bir açıklama yayınladı. İstifaları “geç de olsa gereken yapılmıştır” diyerek olumlu karşılayan Deniz, o isimleri “ayak oyunu oynamak, geçmişteki çağ dışı alışkanlıklardan kurtulamamak, bir takım beklenti içinde olmak, egolarına yenilmek, yüksek tempoya ayak uyduramamak, başka partilere hizmet etmek, seçim bürosu açılmasına engel olmaya çalışmak ve hiçbir çalışmaya katılmamakla” suçladı.

 

***

İstifacıları “densizlik yapıp” yönetimdeki bazı isimleri istifa etmeleri konusunda tehdit etmekle de suçlayan Mehmet Deniz; “Parmak hesabı yapanlar her zaman olduğu gibi bu süreçte de sükutu hayale uğrayacaklardır” dedi.

***

İŞTE CHP İLÇE BAŞKANI MEHMET DENİZ’İN YAPTIĞI O AÇIKLAMA;

CHP SARIYER’DE “YÜKSEK TEMPO” DEVAM EDECEK

Aslında bu konuyu kamuoyu ile paylaşmak istemezdim, ancak bir yerel gazete de çıkan Sarıyer CHP’de ki istifalar ile ilgili haber üzerine bu açıklamayı yapma gereğini duydum.

Sarıyer ilçesi 2011, 2014 yerel, 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ve 2015 genel seçimlerinde  çok yüksek bir tempo ile çıtayı hep yüksek tutmuş ve bunun gereğini yapmıştır. Ülkede saltanatı yıkmak için yola çıkan CHP Sarıyer’de de bu düşünce ile son seçimlerde ülke genelindeki  deokrasinin yollarını açma noktasında üzerine düşeni yapmıştır.

Yüksek tempoya ayak uyduramayanlar, geçmişteki çağdışı alışkanlıklarından kurtulamayanlar, üretmeden çalışmadan bir takım beklenti içersinde olanlar, 2014 yerel  seçimlerinde egolarına yenik düşüp partiden istifa edip, o gün olduğu gibi bu günde başka partilere hizmet edenler, en son 2015 genel seçimlerinde mahallelerinde seçim bürosunun açılmasına engel olmaya çalışıp bir dakika bile her şeye rağmen açılan seçim bürolarına uğramayanlar, alanda, masada, sahada hiçbir yerde olmayan arkadaşlarımın yönetim kurulu üyeleri olarak göreve devam etmemeleri benim 2 yıldır sürekli istediğim ve toplantılarda söylediğim bir durumdur. Geçte olsa gereken yapılmıştır. İlgili arkadaşlara teşekkür ederim. Ancak bu durumdan parmak hesabı yapanlar her zaman olduğu gibi bu süreçte de sukutü hayale uğrayacaklardır.

İlçe başkanı olarak uzunca zamandır çalışan emek veren arkadaşlarla yolumuza devam edeceğimizi gerek yönetimlerde gerekse diğer ortamlarda hep beyan etmişimdir.

Sarıyer’de gerek belediyemiz gerekse ilçe başkanlığımızca yakalanan başarı hep engellenmek istenmiştir. Geçmişte olduğu gibi belediye başkan yardımcılığı, daimi encümen, ilçe yönetim kurulu üyeliği gibi istifa yöntemini kullananlar her iki kurumda da hep başarısız olmuşlardır. Bunlardan bazıları partiden istifa edip  başka partilerin hizmetine girmişler şimdide aynı emellerini hırsla kinle dışarıdan devam ettirmektedirler. Hatta bu densizlik o kadar ileri safhaya ulaşmış ki benim yönetim kurulu üyelerimin sürekli istifa etmeleri konusunda tehditler etmişler halen de etmeye devam etmektedirler. Bunların hepsi bilinerek  kayıt altına alınmıştır. CHP her yerde olduğu gibi Sarıyer’de de dış kaynaklı tahriklere yönlendirmelere boyun eğmeyecek yoluna devam edecektir.

Söz konusu gazetede çıkan yazıda  Milletvekili adayımız Sayın Mustafa Sarıgül’ün dün akşam saat 19:30 daki Sarıyer ilçe başkanlığımızı ziyareti ile ilgili konuyu ilişkilendirmesi aslında çok manidardır. Sayın Sarıgül 7 Haziran 2015 seçimleri sonrası 2. bölgede yer alan 8 ilçeyi bizden önce ziyaret etmiş bizi de  9. ilçe olarak  seçim sonrası nezaket ziyaretinde bulunmuştur. Bir gün önce yine arzu ettiğimiz halde milletvekili seçilemeyen 10. sıradaki Sayın Yüksel Mahsur Kılıç ve bugün de 8. sırada milletvekili seçilen Sayın Didem Engin ilçemizi ziyaret etmiştir. Bu ziyaretler önceden planlanmış nezaket ziyaretleridir. Her zaman olduğu gibi Sarıyer’de bir yerlere mesaj göndermek isteyenlere, CHP Sarıyer’i karıştırmak arzusunu taşıyanlara duyurulur.

Partimiz Türkiye’nin her yerinde dolayısıyla Sarıyer’de olağan kongre sürecine girmiştir. Yasal olarak geç kalınmış ilçe mahalle delege seçimleri ve kongreleri 2 ay içersinde yapılacak bu kongre ile ilgili çalışmaları da yönetimde kalan arkadaşlarımla birlikte yapacağız. CHP geçen kongrede yapmaya başladığımız ancak hukuksuz bir şekilde getirilen kayyum olmayan kayyum nedeni ile kesintiye uğrayan mahalle delege seçimleri bütün üyelerin katılımı ile yapılacaktır.

Ülkenin geçmişte ve gelecekte teminatı olan CHP Sarıyer’de de  emin ellerde yoluna devam edecektir.

Yapılacak olan bu mahalle delege seçimlerini de gecesini gündüzüne katan, vefalı, dış faktörlerden etkilenmeden görevine devam eden, İstanbul’ da örnek gösterilen Sarıyer ilçesinin başarılı emektar arkadaşlarımla birlikte yapacağız.

Saygılarımla…

Mehmet Deniz/ CHP Sarıyer İlçe Başkanı 

mehmet-deniz-chp2-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir