Kategoriler
Manşet Altı Sektörel

Sarıyer arazisi altından değerli

GAYRİMENKULSARİYER
İstanbul yeni aldığı göçlerle her geçen gün daha da kalabalıklaşıyor.Artan nüfus şehir yapılanmasını altüst ederken mega kentin mevcut sorunlarına da yeni sorunlar ekliyor.İstanbul’a yeni gelen göçmenlerin doğal olarak en büyük problemi olarak konut sorunu dikkati çekiyor.Türkiye’nin son yıllarda en gelişen sektörü inşaat sektörü olmasına rağmen dar ve orta gelirliler için bu gelişmişlik pek de bir şey ifade etmiyor.
İstanbul’da metrekaresi 5 bin liradan pahalı evlerde üretim ve stok şişiyor. Metrekaresi 2 bin liradan ucuz evlerde ise üretim yok denecek kadar az. İnşaat patronları ‘yüzde 50’yi aşan arsa maliyeti ile alt gelirli için ev yapılamaz diyor.
sarıyer1

EYG Group’un yaptığı araştırmaya göre İstanbul’da konut fiyatlarının en çok arttığı yer Sarıyer.Geçen yıl bu döneme göre Sarıyer’de arsa ve ev fiyatları ortalama olarak yüzde 28 arttı
İstanbul’da lüks konutların yoğunlaştığı bölgelerden birisi de Sarıyer.Sarıyer doğal konumu ile orta-üst ve üst sınıfın dikkatlerini çekiyor.Bu ilgi de ev ve arsa fiyatlarında yukarı doğru bir hareketlenme yaşanmasını sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir