Kategoriler
Manşet Altı Sektörel

Maslak’taki plazaların ofis katları boşalıyor

maslak taşınıyor

***

Ortalama metrekare fiyatlarının 5 bin doları bulduğu Maslak’ta şirketler dar ofis katlarından vazgeçip daha büyük alanlara geçiyor.

***

İstanbul’un en gözde bölgelerinden olan Maslak, son 10 yılda değerini 15 kat artırdı. Geçmişte fabrikaların bulunduğu bölgede bugün İstanbul’un en pahalı gökdelenleri yükseliyor. 2005 yılında ortalama metrekare satış fiyatı bin dolar olan bölgede, 2015 yılında fiyatlar 5 bin dolara kadar çıktı. Levent-Maslak hattında yer alan ofislerin ortalama metrekare kiraları 2005 yılında 13 dolar iken 2015 yılında 20 dolar seviyesine ulaştı.

MASLAK’TAKİ PLAZALAR BOŞALIYOR

İstanbul’un prestijli bölgesi Maslak’taki ofis katları her geçen gün boşalıyor. Residence İndex’ten Oktay Geyik’in verdiği bilgiye göre; büyüyen şirketler Maslak’taki dar ofis katlarından vazgeçip daha büyük alanlara geçiyor. İstanbul’un en pahalı gökdelenlerinin yer aldığı Maslak, yoğun trafik nedeniyle de yeni kiracılar tarafından tercih edilmiyor.

YENİ PROJELER TERCİH EDİLİYOR

Ofis katlarının yüzde 10-15 boşaldığı Maslak’tan kaçanlar en çok yeni projelerle öne çıkan Basın Ekpres’i tercih ediyor, Basın Ekspres’i ise Ümraniye ve Kağıthane takip ediyor.

www.ensonhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir