Kategoriler
Eğitim Manşet

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve ekibi geleneği bozmadı, bu kez de Ayazağa’daki Mehmet Rıfat Evyap Lisesi’ni ziyaret etti!

sukrugenc1 (3)

***

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve ekibi geleneksel hale getirdiği okul ziyaretleri kapsamında bu kez de pilot okul seçilen, Ayazağa’da bulunan Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

***

Okul yöneticileri, okul aile birliği ve eğitmenlerle kahvaltılı toplantıda bir araya gelen Genç, sorunları bizzat yerinde inceleyerek, ‘’Biz el ele vereceğiz ve çocuklarımız için en iyisini yapacağız’’ dedi. Başkan Genç, Sarıyer’de bulunan okulları başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte ziyaret edip, eksiklerini inceleyerek çözüm üretmeye devam ediyor. Liseler arasında Bahçeköy Firuzan Kemal Demironaran Lisesi’nden sonra ikinci pilot okul seçilen Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Lisesi’nde, boyadan, tadilata ve bahçe işlerine kadar birçok eksiğin giderilmesinin yanı sıra spor salonunun çocuklar tarafından kullanılabilir hale getirilmesi için çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor.

Toplantıda teşekkür konuşması yapan Okul Müdürü Namık Kemal Mahioğlu; ‘’Okulumuzun bulunduğu konum çok güzel. Gerekli sözleri biz aldık, bundan sonra da çalışmalar devam edecek. Buraya ekip olarak gelmeniz bizi çok mutlu etti’’ dedi.

“Çocuklarımız İçin En İyisini Yapacağız’’

sukrugenc1 (6)

“Bizim işimiz yaşam; yani okullar, mahalleler, sokaklar, kadınlar, yaşlılar ve en çok da geleceğimiz olan çocuklarımız” diyerek konuşmasına başlayan Başkan Genç, şöyle devam etti; ‘’Olanaklarımızı kullanarak bu kadar güzel yapılmış, büyük emek harcanmış okulun yaşamını devam ettirmesi için elimizden ne gelirse yapacağız. Okulların lojistik olarak yerel yönetime bağlanması konusunda aktif çabamız her zaman olacaktır. Biz el ele vereceğiz ve çocuklarımız için en iyisini yapacağız. Bu sene okullar için farklı bütçelendirmeye girdik. Böyle bir imkanımızın olmamasına rağmen günlük belediye işlerinden tasarruf ederek okullara destek verme gayretindeyiz. Önemli olan sizlerin okuldaki sorunları tespit edip, bize bildirmenizdir. Eğitim kalitesini arttırmak amacıyla yapılan çalışmalarla kısa sürede İstanbul’un en iyi okullarından biri olacağına inanıyorum. Yerel yönetim anlayışımızda iki alanda varız; yaşamı kolaylaştırmaya ve yaşamı yenide kurmak için çalışıyoruz’’.

Başkan Şükrü Genç ve ekibi toplantı sonrasında okulun eksiklerini inceledi ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

sukrugenc1 (4) sukrugenc1 (5)sukrugenc1 (7) sukrugenc1 (8)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir