Kategoriler
Eğitim Manşet

BAĞIŞ yaz 1863’e mesaj at, Darüşşafaka’ya 5 TL bağışla!

cocuklar

***

Maddi durumu olmayan, babasız ya da annesiz yetenekli çocukların eğitimlerini karşılayan ve bugüne kadar binlerce önemli insan yetiştiren Darüşşafaka Cemiyeti, sizlerden gelecek bağışları bekliyor.

*** 

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ / HABER MERKEZİ

Darüşşafaka Cemiyeti’ne maddi yada ayni yardımlar yapılabileceği gibi, cep telefonu mesajıyla da kısa yoldan bağış yapılabiliyor. Bunun için FATURALI tüm operatörlerden BAĞIŞ yazıp 1863’e SMS atmak yeterli. 5 Lira tutarındaki bu bağışlar, Darüşşafaka’da kalan anne ve babasız çocukların eğitimlerinde kullanılacak.

900 CİVARINDA ÖĞRENCİ OKUYOR

Darüşşafaka Eğitim Kurumları, 900’ü aşkın öğrencinin 7 gün 24 saatlerini geçirdiği hem okulu hem de yuvası olarak biliniyor. Burada her gün onlar için yemek pişiyor, çamaşırları yıkanıyor, ütüleniyor, yatakhaneleri temizleniyor. Sağlıklı bir ortamda büyüyüp gelişimleri için titiz bir çalışma yürütülüyor. Bu nedenle pek çok ihtiyacı var.

DARÜŞŞAFAKA 152 YILLIK KURUM

1863 yılında kurulan cemiyetin tüzüğünde; kuruluş amacı şöyle anlatılıyor;

“Derneğin amacı; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, babası ve/veya annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz ve yetenekli çocukları, eğitimde fırsat eşitliğini sağlayarak yurt içinde ve dışında çağdaş eğitim esaslarına göre okutmak, yaşam boyu öğrenen, evrensel değerleri benimsemiş, öz güvenli, ülkesine ve topluma karşı görev ve sorumluluklarının bilincinde lider bireyler olarak yetiştirmektir.”

DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ

Adres: Darüşşafaka Caddesi No: 14 Maslak/ Sarıyer

Tel: 0212 276 50 20/ 444 1863

web: www.darussafaka.org

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir