Kategoriler
Arşiv Gündem Manşet Siyaset

Vatan Partisi milletvekili adayları Sarıyer’de buluştu

5

Geçtiğimiz aylarda İŞÇİ Partisi olan ismini değiştiren Vatan Partisi, İstanbul 2. Bölgedeki milletvekili adaylarını Sarıyer’de buluşturdu. Riva’daki kahvaltıya Milletvekili adayları Emekli Tümamiral Soner Polat, Eski bakanlardan Tayfun İçli, Vatan Partisi İstanbul il başkanı Erkan Önsel, Sarıyer muhtarları ve partililer katıldı.

***

SARIYER GAZETESİ / BAŞAK KLAVUZ- ERHAN KESKİN

Doğu Perinçek’in genel başkanlığını yürüttüğü Vatan Partisi, Büyükdere RİVA Restoran’da Sarıyerlilere kahvaltı verdi. Kahvaltı, eski bakanlardan Tayfun İçli’nin konuşmasıyla başladı. Deniz Gezmiş’in “Mustafa Kemal için yürümeye başladık, büyük Türk milleti’’ sözü ile konuşmasına giriş yapan İçli, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz’’ diye konuştu. İçli sözü daha sonra Vatan Partisi 2. bölge milletvekili adayı emekli Tümamiral Soner Polat’a bıraktı.

‘’Silah çekenin karşısına silahla çıkılır’’

Soner Polat ‘’Ülkemiz ateşten bir çember içindedir’’ diyerek konuşmasına başladı. ‘’Emperyalist güçler Ortadoğu’yu ele geçirmiş durumdadır. Şimdiki zihniyet askerimizi polisimizi karakollara hapsetmiş durumdadır. Mustafa Kemal ve arkadaşları nasıl vatanı kurtardıysa biz de yürüyüşümüze öyle başlıyoruz’’ diyen Polat, 152 ada hakkındaki görüş ve planlarını anlatarak konuşmasına devam etti. ‘’Bir subay bir partide Atatürk ilke ve devrimlerini arar. Halkımız Atatürk’ten uzaklaştırıldı. Barikatları aşıp Anıtkabir’e yürüdük. Ermeni Soykırımı yalanıyla baş ettik. Vatan Partisi yedi düvelle çarpışıyor. AKP, CHP ve MHP açılımın ve emperyalizmin dümen suyundan gidiyorlar ama bölücülükle baş edemezler. Hiç kimse Türk kimliğini kaldıramaz. CHP açılım politikasının içindedir. Toprak ağaları ve tarikat şeyhleri emri altındadır. Silah çekenin karşısına silahla çıkılır. Silahlı Kuvvetler ve polislerimiz milli güçtür’’ dedi.

“Adalar işgal edildi, Davutoğlu’ndan yanıt yok’’

9

Konuşmasında görsel argümanlardan da faydalandı, özellikle Ege adaları başta olmak üzere 152 adanın coğrafi ve stratejik konumlarını anlattı. ‘’Batı’da devlet adamları jeopolitik ve coğrafi konumlara göre hareket eder. Buna istinaden Ruslar Karadeniz’de Ukrayna’yı soğuk bir savaş psikolojisi izleyerek yeni bir harita şekillendirmek istiyor. Buna karşın ABD ve İsrail de Ortadoğu’yu karıştırıyor. Kuzey Kürdistan deyip Barzani’yi başkan gibi karşılıyorlar. Doğu Akdeniz’de yeni bir harita çizmek istiyorlar. Kıbrıs Türkiye’nin parçası, coğrafi olarak çok önemlidir. 152 ada ve kıta sahanlığı ve hava sahası kara sahası olarak ulusal çıkarlarımızı düşünmeliyiz. Bizim ilkelerimiz Atatürk’ün 6 oku yani ilkeleridir. Davutoğlu’na soruldu. Adalar işgal edildi. Ondan yanıt yok. Yunanistan; Avrupa’nın güney sınırıdır, Yunanistan’ı kuranlar da emperyalist güçlerdir çünkü Avrupa’yı ve Ege’yi şekillendirmek için yapılan planların parçasıdır. 152 ada meselesi Balkan Harbi’nde yani 1914’de Montrö Anlaşması’nı sağlayan emperyalist güçlerdir. Şuan Ege’nin yüzde yedi buçuğu elimizde. Türkiye’nin güneyinde olan KKTC de elimizden giderse hiçbir şey kalmayacak’’ diyerek sözlerini tamamladı.

“Gelin hep birlikte vatanı kurtaralım”

16

Vatan Partisi İstanbul İl başkanı Erkan Önsel söz aldı ve elindeki Aydınlık Gazetesi’ni göstererek  ” 3. Ordu komutanı Saldıray Berk Vatan Partisi’ne katıldı. Komutanımız mert bir komutandır. Bu Ergenekon düzmecesi fos çıktı. Bu Ergenekon ve Balyoz tertibini bitiren Vatan Partisi’dir. CHP, AKP ile koalisyon yapıyor. Buradan CHP’li kardeşlerime sesleniyorum; gelin hep birlikte vatanı kurtaralım’’ dedi.

Sarıyer Muhtarları Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak da konuşmasında “Vatan Partisi bizi çok güzel ağırladı. Yolları ve bahtları açık olsun” diyerek başarılar diledi.

17

3 4 6 7 8 10 11 12 13 14 15

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir