Kategoriler
Arşiv Eğitim Gündem Manşet

Sarıyer’de yapılması beklenen okul, son anda Bağcılar’a kaydırıldı!

Sarıyer’e kötü haber! Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Sarıyer’de yapılması kararlaştırılan Kız Teknik ve Meslek Lisesi, sürpriz bir kararla Bağcılar’a kaydırıldı. Siyasi kulislerde; CHP’li Sarıyer’in bir kez daha cezalandırıldığı konuşuluyor.

***

okul11

Sarıyer’e üzücü haber. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2014 programında Sarıyer ilçesinde yapılması kararlaştırılan Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin sürpriz bir şekilde Bağcılar’da yapılması kararlaştırıldı. Olay, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mart ayı oturumunda Bağcılar Belediyesi’nden gelen ve İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda kabul edilen bir raporla gün yüzüne çıktı.

SARIYER’İN OKULUNU BAĞCILAR’A KAÇIRDILAR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda kabul edilen karara göre; Sarıyer’de yapılması kararlaştırılan Kız Teknik ve Meslek Lisesi için Bağcılar’daki Bağlar Mahallesi’nde yer alan Çilek Sokak’taki arsada çekme yapılması kararı alındı. Komisyona iletilen yazıda; “Bağcılar İlçesi, Bağlar Mahallesi, 3162 ada, 1,4,5,8,11 parseller ile 2232 parsel sayılı taşınmazlar üzerine okul yapılması planlandığından bahisle projenin okul alanına yerleştirilebilmesi için arsanın çekme mesafelerinin Çilek Sokak tarafından 3.00 m, diğer taraflardan 5.00 m’ye düşürülmesi şeklinde hazırlanan Uygulama İmar Planı değişiklik teklifinin 04.12.2014 gün ve 165 sayılı İlçe Meclis Kararı ile kabul edildiği belirtilerek, 3194 ve 5216 sayılı yasaya göre incelenmek karar alınmak üzere tarafımıza iletilmiştir” denildi.

BAĞCILAR’DAKİ KARARI KOMİSYON DA KABUL ETTİ

Bağcılar Belediye Meclisi’nden Büyükşehir’e gönderilen kararda ayrıca şu ifadelere yer verildi; “Bağcılar Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 04.09.2014 gün, 3719829 sayılı yazısı ile özetle; 2014 yılı yatırım programında yer alan Sarıyer İlçesi Kız Teknik ve Meslek Lisesi yapım işi ilçemiz Bağlar Mahallesi 3162 ada, 1-4-5-8-9-11-2232 parsel sayılı taşınmazlar üzerine yapılması planlandığından dolayı , projenin okul alanına yerleştirilebilmesi için arsanın çilek sokak tarafından 3 metreye diğer taraflardan ise 5 metreye düşürülmesi hususunda gereği istenmektedir.”

Söz konusu karar; İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda da kabul edildi.

okul21 okul31

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir