Kategoriler
Arşiv Gündem Manşet

Mehmet Ersoy ve Ali Turan liste dışı kaldı!

Sarıyer Eski Kaymakamı, AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy ile Sarıyer Eski Belediye Meclis Üyesi, Sivas Milletvekili Ali Turan, yeni aday listelerinde yer almadı. Yeni dönemde mecliste yer almayacak ikili, meclis İçişleri Komisyonu’nda da beraber görev yapmışlardı.

***

SARIYER GAZETESİ/ ÖZEL HABER

mehmet-ersoy11

Sarıyer’in yakından tanıdığı iki isim Ali Turan ve Mehmet Ersoy, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde bir kez daha aday gösterilmedi. AK Parti tarafından YSK’ya teslim edilen listelerde yaşanan sürprizlerden birisi de Sarıyer’in yakından tanıdığı Sarıyer Eski Kaymakamı Mehmet Ersoy ile Sarıyer Eski Belediye Meclis Üyesi Ali Turan hakkında oldu.

ERSOY; “KISMET BÖYLEYMİŞ”

Sarıyer’de uzun yıllar başarılı bir şekilde kaymakamlık yapan Mehmet Ersoy, bir süre sonra Yalova Valisi yapılmış ardından da Başbakanlık’a bağlı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) başkanlığına atanmıştı. Mehmet Ersoy daha sonra 2011 yılındaki genel seçimlerde Sinop’tan AK Parti milletvekili seçilerek meclise girmişti. Tecrübeli vali Ersoy, İçişleri Komisyonu Başkanı olarak mecliste 4 yıl boyunca görev yapmıştı. Komisyon, Türkiye’deki vali ve kaymakam gibi tüm bürokratların atamasının yapıldığı yer olarak biliniyor. Bu arada aday gösterilmemesinden sonra bir açıklama yapan Mehmet Ersoy; ” Kısmet böyleymiş, vaki olanda hayır vardır” diye konuştu.

ALİ TURAN DA LİSTEDE YOK

alituran1

Öte yandan bir sürprizde Sarıyer’in yakından tanıdığı isimlerden Sarıyer Belediyesi’nin AK Partili Eski Meclis üyesi Ali Turan‘da yaşandı. Ali Turan, birkaç kez milletvekili aday adayı olduğu listelerde umduğu sonucu nihayet 2011 genel seçimlerinde bulmuştu. 2011 seçimlerinde Sivas’tan 4. sırada meclise giren Turan, Sivas’tan bağımsız aday olan eski dostu ve rakibi Abdüllatif Şener’e karşı mücadele ederek meclise kıl payı girmeyi başarmıştı. MÜSİAD’ın kurucularından da olan Turan, mecliste görev aldığı 4 yıl boyunca İçişleri Komisyonu’nda Mehmet Ersoy ile birlikte çalışmışlardı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ve İSPARK’a taşeron eleman hizmeti veren şirketin de sahibi olan Ali Turan, yeni dönemde mecliste olmayacak. Öte yandan İçişleri Komisyonu’nda görev yapan bir diğer isim Bayrampaşa Eski Belediye Başkanı ve İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge ise bir kez daha listelerde yer aldı. 17 yıl boyunca aralıksız Bayrampaşa’da belediye başkanlığı yapan tercübeli siyasetçi Bürge, bu kez de İstanbul 2. Bölge’de 9. sırada yer aldı. Bürge, 2011 genel seçimlerinde ise aynı bölgeden 15. sırada aday gösterilmiş ve halkın sevgisi sayesinde meclise girmişti.

ozan-ceyhun2-1

SARIYER GAZETESİ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir