Kategoriler
Manşet Altı Spor

Sarıyerli veteranlar, almanları ağırladı

Sarıyerli veteranlar, almanları ağırladı,Sarıyer’de yıldızı parlayıp Fenerbahçe’de de forma giyen Sercan

Sarıyerli veteranlar, almanları ağırladı

  • Sarıyerli Veteranlar, Alman Karlsruher SC futbol takımı ile maç yaptı. Sarıyerli efsane futbolcular, rakipleri karşısında sahadan 3-1 mağlup ayrıldı.

Sarıyer’in efsane olduğu yıllarda forma giymiş birbirinden değerli futbolcular ile futbol hayatına Sarıyer dışında devam etmiş olan Sarıyerli isimlerin yer aldığı kadro, Almanya Bundesliga’dan geçen sene küme düşerek futbol hayatına, ikinci futbol liginde devam eden Karlsruher SC’ye karşı mücadele etti.

Sarıyer Spor Kulübü kafetaryasında Eyüp Odabaşı’nın misafiri olarak kahvaltıda bir araya gelen Sarıyerli eski futbolcular, daha sonra Zekeriyaköy Orhan Keçeli tesislerinde Alman KSC Allstars ekibinin karşısına çıktı.

Doğu Alman Milli takımının efsane isimlerinden Burkhard Reich’in de yer aldığı KSC Allstars’ın Sarıyerli veteranları 3-1 mağlup ettiği karşılaşmada Sarıyer’in tek golünü penaltıdan Kıvırcık Mustafa kaydederken, Sarıyerli şöhretlerin her biri genç rakipleri karşısında mükemmel bir mücadele örneği verdi.

Sarıyer maça; Kalede Cihat, Yaşar, Fantom Ahmet, Murat, Adnan, Mahmut Kocabal, Aykut, Erdem, Oğuz, Erbil ve Sercan onbiri ile başlarken; ikinci yarıda; Kaleci Ruhi, Mehmet Şansal, Ümit Sanlav, Serkan Torun, Fatih Yılmaz, Sinan, Engin, Apo Başkan ve Kıvırcık Mustafa takıma takviye oldu.

Maçın ardından her iki takım oyuncuları kucaklaşarak birbirlerini tebrik ederken, Nejat Güllü tarafından ikram edilen baklava, ağız tadı oldu. Organizasyonu gerçekleştiren Kıvırcık Mustafa olarak tanınan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İETT’de futbol oynadığı yıllarda takım arkadaşı olan Mustafa Kemal Salepçioğlu maçın ardından, ‘Önemli olan burada dostane bir ortamda en iyi bildiğimiz iş olan futbol çerçevesinde bir araya gelmekti. Mücadele değil, dostluğun ön planda olduğu karşılaşmada Sarıyerli futbolcuları belirlerken, 50 yaşın altına düşmemeye özen gösterdik. Bizler eski günleri yad ettik, Sarıyerli futbolseverler de bir zamanların efsane isimlerinin yer aldığı bu kadroyu yeniden sahada görme imkanı buldu’ dedi.

Sarıyer’i temsil eden kadroda şu isimler yer aldı: Sarıyer’de yıldızı parlаyıp Fenerbаhçe’de de forma giyеn Sercan… Kaleci Cihаt (Sarıyer), Oğuz Aydın (Sarıyer), Sarıyer’in her kademesinde forma giymiş olan vе 30 sene kaptanlık yapаn Mahmut Kocabal, Aykut Kocаbal (Sarıyer), Liberо Yaşar (Sarıyеr), Mehmet Şansal (Sarıyеr), Erdem Acar Bolu-Sarıyer), Fantom Ahmet (Sarıyer), Erbil Uzel (Fenerbahçe-Sarıyer), Engin Ülker (Sarıyеr), Murat Kutur (Türkiye liglеrinde Saffet Sаncaklı’dan sonra en fazla transfer olan futbоlcu), Apо Başkan (Sarıyer), Sinan Demirci (Sarıyer), Kıvırcık Mustafa (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İETT’den takım arkadaşı – Sarıyer), Adnan (Sarıyer-Sakaryаspor), Fatih Yılmaz(Sarıyer altyapı – Van), Ümit Sanlav (Nişantaşı), Ruhi Elmаs (Sarıyеr altyapı), Serkan Torun (Sarıyer altyapı), Sarı Adnan (Sarıyer).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir