Kategoriler
Manşet Siyaset

AKP; YOLSUZLUKLA SUÇLADIĞI, 2 SEÇİM KAYBETMİŞ, 4 PARTİ DEĞİŞTİRMİŞ BAŞKANI, SARIYER’DEN ADAY GÖSTERDİ

Sedat Özsoy - Selami Şişman 1

AK Parti’den Sarıyer Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Mahmut Sedat Özsoy’un; ANAP’tan belediye başkanlığı yaptığı dönemde AKP’liler tarafından yolsuzlukla suçlandığı ve hakkında çok sayıda önerge verildiği ortaya çıktı.

1999-2004 yılları arasında Sarıyer’de belediye başkanlığı yapan Sedat Özsoy hakkında, dönemin AKP’li meclis üyeleri tarafından çok sayıda yolsuzluk önergesi verildiği ve Özsoy döneminin yolsuzluk incelemesine alındığı görüldü. AKP’lilerin önergesinden sonra çok sayıda İçişleri Mülkiye müfettişlerinin Sarıyer’e geldiği ve Özsoy dönemini araştırarak düzenledikleri raporları yargıya intikal ettirdikleri öğrenildi.

SİVAS MİLLETVEKİLİ ALİ TURAN DA ÖNERGE VERDİ

2004 seçimlerinde Sarıyer’i ANAP’tan alan AK Partililerin ilk iş olarak Özsoy döneminde; TURBAN’daki yolsuzluk iddiaları, Çayırbaşı Stadı’nın yapılışındaki harcamalar ve belediyenin mali durumunun araştırılmasını istedikleri görüldü. 14 AK Partili meclis üyesinin verdiği önergede, o dönem Sarıyer meclis üyesi olan ve halen Sivas Milletvekilliği görevini yürüten Ali Turan’ın da imzası bulunuyor. Özsoy, ANAP’tan sonra CHP’den Sarıyer adayı olmak istemiş, ancak kabul edilmeyince 2009 seçiminde MHP’nin Sarıyer adayı olmuştu, Özsoy kaderin cilvesi olarak bu kez de geçmişte kendisini yolsuzlukla suçlayan AKP’nin adayı olmayı başardı.

İşte AK Partililerin yolsuzluk iddiaları nedeniyle Sedat Özsoy döneminin incelenmesi için verdikleri ve sonucunda çok sayıda mülkiye müfettişinin Sarıyer’e görevlendirildiği o önergeler;

 

 

belge-4 belge-5

belge-2

belge-3

 

soguk-su-ozsoy copy

“AKP; YOLSUZLUKLA SUÇLADIĞI, 2 SEÇİM KAYBETMİŞ, 4 PARTİ DEĞİŞTİRMİŞ BAŞKANI, SARIYER’DEN ADAY GÖSTERDİ” için bir yanıt

OHHHH TAYYİP ADAMSIN.SARIYER CHP’NİN CHP’DE KALACAK.YA ARKADAŞ BU KADARMI GÖRMEDİNİZ BAZI ŞEYLERİ NEYSE İŞİMİZE BAKALIM BİZ. İSTANBULUDA ALICAZ, BAKSANIZA BUNLARIN HATALARI SAYESİNDE İŞLERİMİZ KOLAYLAŞIYOR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir