Kategoriler
Manşet Altı Sağlık

ALZHEİMER HASTALIĞI SARIYER’DE MASAYA YATIRILACAK!

Dünya’da ve Türkiye’de hızla artan Alzheimer hastalığı için farkındalık, bilinçlendirme ve eğitimçalışmaları kapsamında “sağlıklı Yaşama Merhaba” başlıklı Sabah kahvaltısı düzenlenecek.

“Sağlıklı Yaşama Merhaba” sabah kahvaltısı Sarıyer Belediyesi’nin mekan sponsorluğunda 21 Eylül Pazar günü İstanbul Koru Park Country’de gerçekleşecek. Türk Geriatri Vakfı ve Alzheimer Vakfı’nın ortaklaşa düzenledikleri kahvaltıda insan yaşamının değersizleştirildiği, sağlıklı yaşam kalitesinin düştüğü, her gün yeni bir hastalığın ortaya çıktığı günümüzde Dünya Sağlık Örgütü’nün yapmış olduğu araştırma verilerine dayanarak her dört saniyede bir artış gösteren Alzheimer hastalığına dikkat çekmek amaçlanıyor.

Ertuğrul Akbay, Meral Çetinkaya, Ayla Algan, Ertuğrul Ateş, Nazan Erkmen ve Betül Arın’ın katılımıyla gerçekleşecek etkinlikte Cihat Aşkın’ın öğrencileri de mini klasik konser verecek. AyrıcaNişantaşı Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, İletişim Tasarımı Bölümü tanıtım sponsorluğunda ve Doğuş Üniversitesi bünyesinde korunan, “Rotary 2420. Bölge Tekstil ve ModaMüzesi” Koleksiyonu’ndan Cumhuriyet dönemine ait 10 adet giysi cansız manken üzerinde teşhir edilecek ve bir sonraki aşamada yapmayı planladıkları müze çalışmalarına katkı sağlanacak.

Etkinlikte Alzheimer Vakıf Başkanı Prof. Dr. Engin Eker “Alzheimer önlenebilir mi?”, Geriatri Vakfı Başkanı Prof. Dr. Refik Mas “Yaşlanma nedir, ne zaman başlar?”, Prof. Dr. Ahmet Turan Işık “Günümüzde ve gelecekte alzheimerin tedavileri” ve Dr. Gülüstü Kaptanoğlu “Alzheimerde erken belirtiler nelerdir?” konularına değinecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir