Kategoriler
Köşe Yazıları Manşet Altı

Metin Akman yazdı: “Bir şeyler yazmak”

Bir şeyler yazmak;

Başarılı bir ameliyattan sonra hayata bakış açımda değişiklik olmadı desem yanlış olur. Sevgili Cengiz Tamer birkaç gün önce görevden alınmış olmasını düşünmek bile istemiyorum. Yeni bir hayat demek çok doğru değil ancak alın yazımda daha görecek günlerim varmış.

Yeni yılda birkaç kelime yazarsak, insanoğlu yeni yıla yeni umutlarla girmek ister; dertli, borçlu, sağlığı bozuk, yoksulluk çeken, geride kalan yılı sıkıntıyla geçiren herkes yeni yıla her kötü şeyin iyileşmesi umuduyla giriyor. Ben de hem kendim için hem ailem hem milletim hem de devletimiz için yeni senenin hepimize mutluluk ve huzur verecek şekilde geçmesini diliyorum. Çünkü ne zaman ne olacak hiçbirimiz bilmiyoruz, ancak iyi düşünürsek iyi olacağına inanıyoruz.

Bu arada Sarıyer Gazetesi sahibi Bekir Batu’nun da işlerinin rast gitmesini ve bize hep haberler verebilmesini diliyorum.
Sarıyer’e göz atarsak, seçim öncesi gizli çekişmenin devam ettiğini görüyoruz. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in güçlü duruşu rakiplerinde hayal kırıklığı yaratıyor onları siyaset yapamaz duruma getiriyor. Şükrü Genç hızla hizmetlerine devam ediyor. Halkın tam içerisinde şikâyet dinliyor, belediyenin yapacağı hizmetleri planlıyor. Belediye seçimine az kaldı, kalan zaman içerisinde planlı hareket etmek seçimi kazanmakla eşdeğerdir. Sayın Şükrü Genç ve ekibinin başarılı çalışmalarına şahit oluyoruz.

Sarıyer bölge olarak siyasetin zor olduğu ancak seçmenin çalışana ve inandıklarına oy verdiği; öyle makarnayla, pirinçle kandırılamadığı bölgedir. Şükrü Genç içi insan sevgisiyle dolu başkanımızdır. İnsan sevgisi insana verilen değer demektir. Şükrü Genç insanların mutlu ve huzurlu olması için belediyenin imkânlarını seferber eden, kendi rahatını ve huzurunu düşünmeden özveriyle yardımlarına koşan bir zihniyete sahiptir. Sağlık, kültür ve sanat, bilimsel konularda halkımıza yardımcıdır. Kurduğu semt evlerini halkın mutlu ve huzurlu yaşamlarını sürdürmeleri için yapmıştır. Sosyal anlamda yapmış olduğu bütün bu destek ve yardımlar Şükrü Genç’i “Sarıyer’in Sevgili Başkanı” haline getirmiştir.

Sarıyer halkı kendine şu soruyu sormalıdır: Biz nasıl bir belediye başkanı istiyoruz? Bu sorunun karşılığı belediyenin rutin işlerini şikayet konusu olmadan halleden, başta belediye başkanı olmak üzere belediyenin her çalışanının belediyenin gülen yüzleri olmasını sağlayan, sıkıntıya düşenlere belediye kapılarını açan, kışın karda buzda vatandaşının her ihtiyacını karşılamak için hazır bekleyen, doğum ve acil durumlardaki hastane ihtiyaçlarında belediyeyi seferber edip konuyu halleden bir başkan istiyor iseler Şükrü Genç’i istiyorlar demektir.

Şükrü Genç amatör spora da çok önem veren ve çok güzel dereceler alan sporcular yetiştiren bir görüşe de sahiptir. Siyasete de dokunursak, siyasette ahde vefa çok önemlidir. Çalışanı teşvik etmek ve çalışmayanla bir olmadıklarını hissettirmek, ödüllendirmek gerekir.

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz teşkilatını dimdik ayakta tutmalı, gerek belediyede özveri ile çalışan gerekse ilçe yönetimi ve mahalle teşkilatlarına kadar yayılan siyasi ağda öne çıkanları örnek gösterip diğerlerini teşvik etmelidir. Bugünkü görüntüsü Mehmet Deniz’in CHP Sarıyer İlçe Başkanı olarak iyi bir yönetim gösterdiği yönündedir. Kendisini iyi tanıyan biri olarak bu zor görevi en iyi şekilde yürüteceğinden eminim.

İlçe teşkilat başı Mehmet Deniz Sarıyer’de zayıf oldukları bölgeleri iyi tespit edip Belediye Başkanı ile çareleri araştırıp çözmelidirler.

Şükrü Genç’in Sarıyer Belediye Başkanı olarak çok büyük özveriler göstererek görevi yürüttüğünü görüyoruz. Bu çalışmanın karşılığı elbette Sarıyer Belediye Başkanlığını yeniden kazanmak olacaktır.

Hepinize yeni yılda da beraber olabilmek dileğiyle hoşça kalın diyorum…

M. Metin Akman

“Metin Akman yazdı: “Bir şeyler yazmak”” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir