Kategoriler
Köşe Yazıları Manşet Altı

Dostlarla Buluşma

Sevgili Sarıyerliler oldu olacak derken seçime sayılı günler kaldı.

Ortam AK Parti CHP’nin yarışı gibi gözüküyor. Bu partiler milletvekili seçimlerinde olduğu gibi yerel yönetimler seçimlerinde de aynı çekişme ve heyecanı yaşıyorlar. Bu yerel seçimlerde iktidar partisinin yani AK Parti’nin oy kaybetmesi çok önemli, bir sene sonraki millet vekili seçimine baz teşkil edecek.

Sarıyer’imize bakarsak AK Parti ve CHP’nin hiç bir yerel seçimde olmadığı kadar hem belediye başkanlıklarında hem de meclis üyeliklerinde aday adayı çokluğu vardı. Tabi bu durum sevinilecek bir durumdur. Demokrasiye inananların yarışı demektir.

AK Parti Sarıyer’de Sürpriz aday çıkarttı. Sarıyerli tarafından tanınan eski belediye başkanlarımızdan bir zamanlar benimde içinde olduğum Anap ekibiyle başarılı sayılacak bir dönem yaşamış olan Sedat Özsoy. Döneminin sonlarına doğru yapılan işlerin tamamını kendine yazmaya kalkınca Sarıyer Halkı yeniden seçilmeyerek iki dönem cezalandırıldı. AK Parti Sedat Özsoy’un değiştirdiği dördüncü siyasi parti oluyor. Dört parti değiştirip iki defa seçimi açık ara kaybettiği halde AK Parti tarafından aday yapıldı. Tabi ki AK Parti’nin bu görüşüne saygılıyım, kendi kararları ama Anap döneminin sonlarına doğru AK Parti ilçe başkanının Sedat Özsoy’a karşı hakaret dolu aşağılayıcı konuşmaları hiç kulağımdan silinmeyecek.

Şimdi aynı gemideler işte siyasetin mucizelerinden biri daha… CHP cephesinde ise mevcut başarılı bir belediye başkanı olmasına rağmen aday adaylarının çokluğu dikkat çekti. Aday adaylarının çokluğu insanlarda acaba Belediye Başkanı başarısız mı sorularının sorulmasına ve başkanın zihinlerde sorgulanmasına sebep oldu. CHP’nin en iyisini bulma çalışmaları olduğunu en son günde öğrendik. Şükrü Genç Başkanla devam kararı alındı. Diğer aday adaylarının içerisinde ilçe belediyesini yönetebilecek çok değerli kariyerli insanlar vardı ama Şükrü Genç’in 5 sene içersinde gösterdiği insani davranışları, ayrım yapmadan herkese eşit hizmet prensibi sosyal konulardaki başarıları ve ilçenin en önemli projelerini geliştirip yapmaya başlaması CHP’yi yönetenlerin sağduyulu davranmasını sağladı.

Sarıyer halkının Şükrü Genç’e gönül ödülünü sandıkta vereceğini üstüne basa basa hep söyledim. Ben Sarıyer halkıyla çok yakınlaşabildiğim için onların düşüncelerini yazmıştım. Artık Sarıyer halkı rahatlıkla gönül ödülünü Şükrü Genç’i bir daha seçerek sandıkta verecektir. CHP Şükrü Genç’i yeniden görevlendirerek Sarıyer halkının bu isteğini de kırmamıştır. Sarıyer’de yeni Şükrü Genç dönemi başlamak üzeredir. Açıklanan Meclis üyesi listesi de göstermiştir ki gerçekten yeni bir CHP’li Şükrü Genç belediyesi başlamak üzeredir.

Yeni başlayacak dönemin hem Sarıyer halkına hem de tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Yazılarıma gerçekleri yansıtmaya çalışarak devam edeceğim, Sayın Mustafa Sarıgül faktörünün hem İstanbul için ve hem de Sarıyer için neler getireceğini anlatacağım.

Hoşça kalın Sevgiyle kalın,

Metin Akman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir