Kategoriler
Köşe Yazıları Manşet

31 Mart Pazartesi sabahı! Ülkemizin kader seçimi!

Bekir Batu yazdı;

Her seçimde aynı sözleri çok duymuşsunuzdur. “Bu seçim çok önemli” diye… Ancak belki de Türk demokrasi tarihinde gerçekten bu sözün tam yerini bulduğu tek seçim bu olacak. 30 Mart yerel seçimleri, sadece Sarıyer için değil ülkemiz için adeta büyük bir dönüm noktası olacak.

ayrac

bekir-batu1

Çünkü tamam ile devam arasındaki uçurum hiç bu denli tehlikeli bir boyutta olmamıştı… Bu seçim, 12 yıldır ülkeyi yöneten AK Parti iktidarı için zor bir sınav ve güven sorgulama niteliği taşıyor. Görüntüde sadece bir belediye seçimi gibi algılansa da aslında hepimiz hükümetin 12 yıllık karnesini dolduracağız. Sevabıyla günahıyla… Dolayısıyla vereceğiniz her oy, çok derin anlamlar ve mesajlar içeriyor. Bu yüzden ülkemizdeki her insan gibi tüm Sarıyerliler’in de sandığa giderken bir kez daha düşünmeleri ve tercihlerini ona göre yapmaları gerekiyor.

Tercihiniz ve oyunuzun rengi ne olursa olsun, hepimizin ortak dileği ülkemizin çok daha güzel günlere ulaşması temennisidir. Verdiğimiz oy, sadece bu beklentimizi gerçekleştireceğine inandığımız partiyi seçmekten ibarettir. Dolayısıyla ülkemizi daha iyi günlere taşıyacağına inandığımız kişi yada partiler, ortak amacımıza ulaşmamızı sağlayacak araçtan başka bir şey değillerdir. Bu yüzden unutmamak gerekir ki; hiçbir siyasi partinin yada kişinin geleceği, ülkemizin geleceğinden önemli değildir.

Ne AKP, ne CHP, ne MHP ne de diğerleri, asla ülkemizde yaşayan 76 milyonun kaderinden daha önemli olamaz. Türkiye’nin kaderi kim olursa olsun tek bir insanın siyasi yaşamına yada kişisel geleceğine endekslenemez. Siyaset, kavga yada kutuplaşma alanı değil, çözüm ve bütünleşme amacı taşımalıdır. Sağduyulu ile bu süreci aşmak sadece siyasetçilerin değil hepimizin görevidir. Tercihiniz ne olursa olsun, 31 Mart Pazartesi sabahı ülkemizin çok daha huzurlu ve güzel bir güne uyanmasını diliyoruz.

* * *

Bu seçimde iddialara göre 2 bin 300 civarında kişi Sarıyer’de taşıma seçmen olarak oy kullanacak. Bu organizasyonun kimler tarafından yapıldığı herkesin malumu. Ancak taşıma seçmen olarak oy kullanacak kişilerin seçimden sonraki süreçte uzun süre mahkemelerde hakim karşısında ter dökeceklerini unutmamaları gerekiyor. Bu seçimde taşıma seçmen olarak ilçemizde oy kullanmaya hazırlanan kişilere uyarıda bulunuyorum. Kimsenin, kendi gelecekleri için sizin geleceğinizle kumar oynamasına izin vermeyin. Seçime kim hile bulaştırmaya kalktıysa bunun cezası hukuken çok ağır olacaktır. Sadece kendi durumunuzu değil, ailenizi, çocuklarınızı ve sevdiklerinizi de düşünün…  30 Mart sabahı kullanacağınız oy, aynı zamanda sizin suçunuzu sabitleştirecek ve seçime hile karıştırmaktan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanabilmenize neden olacaktır. Bu yüzden, bu suça ortak olmadan önce son bir kez daha düşünün. Birilerinin sizin başınızı yakmasına ve kandırmasına izin vermeyin! Aksi halde kendi düşen ağlamaz….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir