Kategoriler
Gündem Röportaj

ŞÜKRÜ GENÇ’TEN, SARIYER GAZETESİ’NE HİZMET TURU!

  Şükrü Genç, 30 yıldır beklenen müjdeyi gazetemiz aracılığıyla verdi.

“EVLENDİRME DAİRESİ EKİM’DE AÇILACAK, HİZMET BİNASINDAKİ ÇALIŞMALAR DA GECE GÜNDÜZ DEVAM EDİYOR”

SARIYER GAZETESİ ÖZEL RÖPORTAJ – Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya Sarıyer’in yıllardır özlemini çektiği 2 dev projede gelinen aşamayı bizzat yerinde gösterdi. Batu’ya; Darüşşafaka’daki Sarıyer Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi ile Pınar Mahallesi’ndeki Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası’nın inşaatını gezdiren Genç, gazetemiz aracılığıyla vatandaşlara müjde üstüne müjde verdi.

SARIYER GAZETESİ 85. SAYI TIKLA HEMEN OKU!

30 Mart seçimlerinde aldığı 107 bin oy ve 25 bin rekor farkla bir kez daha Sarıyer Belediye Başkanı seçilen Şükrü Genç, çalışmaları son hızla devam eden ilçenin en büyük 2 projesini Gazeteci Bekir Batu’ya gezdirdi. Gazetemiz sahibi ve Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya hizmet turu yaptıran Genç, Darüşşafaka’daki Sarıyer Belediyesi Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi ile Pınar Mahallesi’nde inşaatı devam eden Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası hakkında önemli bilgiler verdi.

İLK DURAĞIMIZ EVLENDİRME DAİRESİ

Başkan Gençle ilk durağımız Darüşşafaka’daki Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi inşaatı… Temelini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun attığı bina, Şükrü Genç’in gerek aday adaylığı döneminde, gerekse seçim sürecinde bazı tetikçi gazeteler tarafından “hayali temel” manşetleriyle hedef gösterilmiş ve Başkan Genç hakkında büyük bir siyasi karalama kampanyasına dönüştürülmüştü. AK Partili Büyükşehir Belediyesi de kendilerinden gerekli izinlerin alınmadığını gerekçe gösterip bu inşaatın şantiyesine şafak baskını yaptırmış ve işçilerin malzemelerine bir süreliğine el koymuştu. Olay AKP ve CHP’li belediyelerin Evlendirme Dairesi savaşı haberleriyle ülke gündemine taşınmıştı. Ancak ne yandaş gazetelerin “hayali temel” haberleri ne de Büyükşehir’in şafak baskını Sarıyer Evlendirme Dairesi inşaatının yapımını durduramadı.

ŞÜKRÜ GENÇ PROJENİN ÜZERİNE TİTRİYOR

SARIYER GAZETESİ 85. SAYI TIKLA HEMEN OKU!

Sarıyer’in yaklaşık 30 yıldır özlemle beklediği 2 dev projeyi an be an takip eden Şükrü Genç, projede çalışan mühendis ve ekiplerle de neredeyse gün aşırı toplantılar yapıyor. Belediye Başkanı Genç ile röportajımız öncesi yine böyle bir toplantının gerçekleştirdiğine tanık oluyoruz. Darüşşafaka’daki Sarıyer Evlendirme Dairesi inşaatı turumuza Belediye Başkanı Genç’in yanı sıra belediyenin tecrübeli ve sevilen başkan yardımcılarından Mustafa Tok ile bazı müdürler eşlik ediyor. Şükrü Genç, hizmet turumuz sırasında bu inşaatın adeta üzerine titrediğini ve verdiği bilgilerle bu binanın yapımının her aşamasını yakından takip ettiğini hissettiriyor.

MECLİS TOPLANTILARI ARTIK BURADA YAPILACAK

İlk durağımız olan Evlendirme Dairesi’nin 5 bin 437 metrekarelik bir alanda inşa edildiğini belirten Genç, binanın yapımı sırasında hiçbir detayın unutulmadığını vurguluyor. Evlendirme Dairesi’nde büyük bir salonun yanı sıra küçük katılımlı nikahlar için 2 ayrı VIP Salonu olduğunu da anlatan Genç, “Sarıyer Belediye Meclisi toplantıları da artık bu binamızda yapılacak. Partilerin grup odaları artık çok daha geniş ve büyük olacak. Sarıyer Belediye Meclisi yıllardır dar bir salonda toplanıyordu, artık ilçemize yakışır bir meclis salonumuz olacak” dedi.

EKİM’DE NİKAH KIYMAYA BAŞLARIZ

SARIYER GAZETESİ 85. SAYI TIKLA HEMEN OKU!

Evlendirme Dairesi inşaatının kısa sürede tamamlanacağını vurgulayan Genç, “Ekim ayında nikah kıymaya başlarız, nasipse de Ekim ayı sonunda resmi açılışımızı yaparız. Tüm çalışmalarımız sorunsuz bir şekilde devam ediyor” diye konuştu. Binanın içinde vatandaşların alışveriş yapabileceği dükkanlar ve cafelerin de olacağını söyleyen Genç, “Binamızın girişinde aynı zamanda resim sergilerinin ve çeşitli kültürel faaliyetlerin yapılacağı bir salonumuz olacak. Burada sanatçılarımız ve vatandaşlarımız her türlü kültürel programlarını yapabilecek. Ayrıca STK’larımızın ve isteyen herkesin toplantılar yapabileceği, düğün ve nişanların yapılabileceği geniş salonumuz var. Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla burada nikah ve düğünlerini yapabilecekler” dedi. Binanın yapımı sırasında kullanılan mühendislik teknikleri hakkında detaylı bilgiler veren Genç, kendisinin de “mühendis” olması nedeniyle bina hakkında en ince detaylara kadar bilgi sahibi.

“BİZİM TEK DÜŞÜNCEMİZ HİZMET ÜRETMEK”

Evlendirme Dairesi’nin ulaşımının çok rahat ve kolay olduğunu vurgulayan Genç; “İnsanlarımız buraya metroyla ve araçlarıyla çok rahat gelebilecekler. Bu durum İstanbul trafiğinin rahatlamasına bile katkı sunacak” dedi. Binanın etrafında yapılacak otopark sayesinde park sorununun da olmayacağını ifade eden Genç, “Biz sadece çalışıyoruz. Biz, vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmek için mücadele ediyoruz. Bizim belediyecilik anlayışımız sadece ve sadece vatandaşa hizmet etmek ve çalışmak” diye konuştu.

AKILLI BİNADA YOK YOK!

Sarıyer Belediyesi’nin kalıcı yatırım projelerinin ikincisi olan yeni Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi, tıpkı Ana Hizmet Binası yapımında olduğu gibi yeşil ve engelsiz bina kriterleriyle inşaa ediliyor. Bina,  61 Pafta, 386 Ada, 11 Parsel ve A Parsel ilişikli 5.437,12 metrekare alan üzerinde inşa ediliyor. Halen kullanımda olan mevcut metro istasyonunun ve çevresinin etkilenmemesi için inşaatın olası en kısa sürede yapılması amacı ile proje, taşıyıcı sistemin ön üretimli çelik karkas elemanlar ile ve cephe uygulamalarının da FTB cephe panelleri ile giydirilmesi yöntemi tercih edildi. Metro inşaası sırasında yapılan hesaplamalarda, Sarıyer Belediyesi Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi’nin inşaatından kaynaklanacak yükler dikkate alınarak kolon aplikasyonlarına ve sistem bağlantılarının teşkiline yönelik önlemler alındı. Bina da 360 kişi koltuk kapasiteli Nikah salonu, VIP Nikah Salonu ve Kokteyl holleri, 360 kişilik Yemekli Nikah ( Balo ) Salonu da olacak. Bina hem evlendirme dairesi hem de kültür merkezi olarak hizmet verecek.

SARIYER GAZETESİ 85. SAYI TIKLA HEMEN OKU!

Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası inşaatının temeline 800 dairelik beton döküldü.

800 DAİRELİK BETON DÖKÜLDÜ

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in, Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’yla ikinci durağı Pınar Mahallesi’nde inşaatı devam eden belediye hizmet binasıydı. 86 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip hizmet binasının temeline dile kolay şuana kadar yaklaşık 800 dairelik beton dökülmüş. Belediye Başkanı Şükrü Genç, bize bu ilginç bilgileri verirken belediye hizmet binasının 2016 yılı ortalarında bitirilmesinin hedeflendiğini söyledi. Yeşil bina sertifikalandırma kuruluşu olan BREEAM kriterlerine uygun olarak inşa edilen ve ülkemizin tek yeşil binası özelliğini taşıyan Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası ve Kültür Merkezi, ilçemizin tam 30 yıllık hasretini sona erdirecek. Yaklaşık 20 farklı bölgede hizmet veren belediye binalarını tek çatı altında toplayacak akıllı binada aynı zamanda modern bir kültür merkezi bulunacak. Başkan Genç, bu binanın tamamlanması için çalışmaları sürekli yakından takip ettiğini ve yoğun mesaisinden fırsat buldukça şantiyeye uğradığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir