Kategoriler
Gündem Manşet

Sarıyer’de sokağın nabzı ve tüm anketler Şükrü Genç’ten yana! PAZARTESİ MESAİYE DEVAM!

SUKRU GENC 15 (3)

Sarıyer’de bugüne kadar yapılan tüm sokak anketlerinden tartışmasız önde çıkan CHP’li Şükrü Genç, Pazartesi günü mesaiye devam etmeye hazırlanıyor. GENAR, ORC başta olmak üzere bugüne kadar çok sayıda şirketin anket yaptığı Sarıyer’de, sokağın nabzı açık ara CHP’den ve Şükrü Genç’ten yana çıktı.  AK Parti’nin yaptırdığı anketlerden bile Şükrü Genç’in önde çıkması dikkat çekiyor.

EN BÜYÜK ARTISI; SAMİMİ VE HALKA YAKIN OLMASI

Sokağın nabzının Şükrü Genç’ten yana olması siyasi çevrelerde 2 nedene bağlanıyor. İlki Sarıyer’in neredeyse her sokağına götürülen belediye hizmetleri, diğeri de Şükrü Genç’in halk tarafından samimi bulunması ve bu yüzden çok sevilmesi…  Bu nedenle Sarıyer’in pek çok mahallesinde CHP ve adayı Şükrü Genç ezici bir farkla önde… Bu mahallelerden bazıları şöyle; Rumeli Hisarı, Kireşburnu, Tarabya, Kocataş, Kazımkarabekir, Zekeriyaköy, Darüşşafaka, Büyükdere, Emirgan… Bu mahallelerin dışında Sarıyer’de birçok mahallede 2009 örneğinde olduğu gibi CHP tüm sandıklardan açık ara önde çıkıyor.

SEDAT ÖZSOY’A SON SEÇİMDE 30 BİN FARK ATMIŞTI!

SUKRU GENC 1 (2)

Ayrıca Başkan Genç’in bugüne kadar ilçedeki tüm mahalleleri tam 4 kez sokak sokak ziyaret etmesi ve vatandaşlarla birinci derecede iletişim kurması halkın büyük bir kesiminin takdirini kazanmasına neden oldu. Sarıyer’deki tüm karalama propagandaları ve parti içindeki AKP’ye çalışan bazı isimlerin her türlü gizli engellemelerine rağmen, Şükrü Genç’in 30 Mart seçiminden büyük bir zaferle çıkması bekleniyor. AK Parti adayı Sedat Özsoy’un, bugüne kadar 4 parti değiştirmiş olması ve 2 kez belediye seçimi kaybetmesi Şükrü Genç’in elini daha da güçlendiriyor. Ayrıca Şükrü Genç’in; 2009’daki son belediye seçiminde MHP’den rakibi olan Sedat Özsoy’u 30 bin farkla geride bırakması onun işini daha da kolaylaştırıyor. Zira Sarıyer’de; Sedat Özsoy’un Şükrü Genç karşısında bu kez de 30 Mart’ta çok daha büyük fark yemesi bekleniyor.

AKP’İN UMUDU İSTİNYE VE AYAZAĞA

SUKRU GENC 15 (1)

AK Parti’nin Sarıyer’de oy beklediği ve umut bağladığı iki mahalle dikkat çekiyor. Bu mahalleler İstinye ve Ayazağa… AKP ayrıca sembolik tapu dağıttığı Derbent’ten de oy bekliyor. Ancak 50 yıldır her seçim döneminde tapu masallarını çok dinleyen Derbent’tin bu hesaplara karnının tok olması AKP’nin işini zorlaştırıyor. Zira Özsoy’un, Derbent’te Pazar günkü mahalle toplantısına katılmayıp halkın karşısına çıkmaması ve hazırlanan protokole imza atmaması büyük tepkiye neden oldu. AKP’nin bu yüzden Derbent’te de işi oldukça zor.

SUKRU GENC 1 (1) SUKRU GENC 1 (3) SUKRU GENC 1 (4) SUKRU GENC 1 (5) SUKRU GENC 1 (6) SUKRU GENC 1 (7) SUKRU GENC 1 (8) SUKRU GENC 15 (2)

ayrac

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir