Kategoriler
Gündem Manşet

SARIYER’DE DENİZDE KAYBOLAN GENÇTEN HABER ALINAMIYOR..!!

Sarıyer’de 4 gün önce 2 kardeşin boğularak öldüğü yerde bu kez bir genç kayboldu. “Denize girmek yasak ve tehlikelidir” uyarısının bulunduğu bölgede denize girdikten sonra kaybolan gencin ailesi endişeli bekleyişini sürdürürken, denizin dalgalı olması nedeniyle arama yapılamıyor.

fft256_mf4470197 (1)

Sarıyer Kısırkaya Plajı’na 12 arkadaşıyla birlikte gelerek denize giren 18 yaşındaki Bayram Vural’dan 2 gündür haber alınamıyor. Edinilen bilgiye göre, olay geçtiğimiz hafta Pazar günü saat 12.30 sıralarında meydana geldi. Tekstil atölyesinde çalıştığı öğrenilen Bayram Vural, Alibeyköy Güzeltepe Mahallesi’nde evinden çıkarak diğer 12 arkadaşıyla buluştu. Arkadaşlarıyla buluşan Vural daha sonra otomobile binerek piknik yapmak üzere Kemerburgaz’a gitti. 13 arkadaş burada önce piknik yaptı, daha sonra da futbol oynadı. 13 genç ardından otomobile atlayarak Sarıyer Kısırkaya Plajı’na gitti. Plajda bulunan “Denize girmek yasak ve tehlikelidir” ve bazı kurumların “Akıntıya tutulma Yaşama tutun” uyarı tabelalarını küçük ve uzak bir yerde olduğu için göremeyen gençler burada denize girdi. Bir süre yüzen 12 arkadaş daha sonra denizden çıktı. Ancak yüzme bilmediği öğrenilen Vural, otomobilde işinin olduğunu belirterek arkadaşları çıktıktan sonra denize girdi. Deniz kıyısında tek başına oturan Vural’ı dalgalar yuttu. Dalganın ardından Vural’ı denizde göremeyen arkadaşları ise bir süre arama yaptıktan sonra durumu ailesine bildirdi. Haber alır almaz olay yerine gelen ailesi durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Ancak Jandarma Sualtı Arama ve Kurtarma ekipleri denizde dalga olduğunu ve dalgıçların bu şekilde arama yapamayacağını belirtti. Bunun üzerine Ağaçlı köyü muhtarı Turan Şeker, kıyılarda ATV ile arama yapmak üzere bir cankurtaran getirtti. Cankurtaranın kıyıdaki arama çalışması sürüyor. Yaklaşık 2 buçuk gündür evladının aranmamasına tepki gösteren ailenin endişeli bekleyişi sürüyor.

“BİZ ARTIK AYAKTA DURAMIYORUZ, YIKILMIŞIZ”

 

Baba Coşkun Vural (45), “Çocuğum denizde kayboldu. Kemerburgaz’a pikniğe gidip oradan denize geliyor. Denizin kenarında otururken dalga alıyor. Ancak biz kendi imkanlarımızla arayıp soruyoruz, bakıyoruz. Kendi imkanımızın haricinde bir şey yapamıyoruz. Yetkililer dalga dursun diyorlar. Dalga durunca zaten bende çocuğumu bulurum. Sabaha kadar kendimiz arıyoruz, gece gündüz burada yatıp kalkıyoruz. 3 gündür evimize gidemiyoruz, perişanız. Nasıl yapacağız, edeceğiz bilmiyoruz. Yetkililerden kaliteli dalgıç, helikopter desteği, sualtı dalgıçlarının benim çocuğumu arayıp ölüsünü veya dirisini bulmalarını istiyoruz. Çıkana kadar bekliyoruz. Ben zaten dirisinden vazgeçtim, ölüsünü bana teslim etsinler. Biz ayakta duramıyoruz, biz yıkılmışız” dedi.

“DİRİSİNİ DEĞİL ÖLÜSÜNÜ BEKLİYORUM”

2 çocuk annesi Semiha Vural (41) da, “Bekliyoruz. Hiçbir şey yapılmadı, biz kendimiz yapıyoruz. Sabah 4 buçukta geliyoruz, bakıyoruz bulamıyoruz. Gece gündüz buradayız. Yetkililerden sadece çocuğumu bulup bana vermelerini istiyoruz. Artık dirisini değil ölüsünü bekliyorum. Dirisinin meydana çıkacağını sanmıyorum” şeklinde konuştu.

“ÜST ÜSTE 3 DALGA VURDU, SONRADA GÖREMEDİK”

Vural’ın denize birlikte geldiği arkadaşlarından Burak Polat ise, “Biz şimdi bir arkadaşımızın babasının Kemerburgaz’daki pikniğine gittik. Maç falan yaptık terledik. Dedik ki, denize gidelim bir terimizi atalım sonra öğlen yemeğine geri gideriz. Buraya geldik, Bayram’da yüzmeyi bilmiyormuş, uyarmışlar. Oda ben girmiyorum, arabayı kilitliyorum dedi. Utangaç bir çocuk zaten. Biz Bayramla birlikte 13 kişi, plajdaki kulübenin civarında her şeyimizi bıraktık 12 kişi denize girdik. Bende yüzme bilmiyorum. Arkadaşlarım benden biraz daha uzaktaydı. Ben kıyıya daha yakındım. Biz ufak ufak kayıyormuşuz ama farkında değilmişiz. Bayramda arkada olduğu için beni görmüyor diğer Eren diye arkadaşımızın yanına gidiyor. Eren’de Bayram’ı Ahmet’in yanına gönderiyor. Bende kıyıya daha yakın olduğumuz için Ahmet diyor ki, ‘Burak’ın yanına git oda yüzme bilmiyor. Bir şey olursa birlikte çıkarsınız.’ Bende o ara arkamı döndüm denizden çıkıyordum. Onlarda çıkınca hep beraber gireriz dedim. Tam çıktım Bayram yanıma geldi. ‘Kanka ne yapıyorsun’ dedi. Bende çıkıyorum dedim. O da, ‘Ben daha yeni geldim biraz daha duralım’ dedi. Bende yok oğlum dalga çok dedim. O ara üst üste 3 tane dalga vurdu, zaten herkes dağıldı. Daha da kimse Bayram’ı göremedi” diye konuştu.
Kıyı Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı bir bota denizde arama-kurtarma çalışmalarına başladı. Dalganın durulmasının ardından Jandarma Sualtı Arama ve Kurtarma ekiplerinin de arama ve kurtarma çalışmalarına başlayacağı öğrenildi. Ailenin, Vural’ın arkadaşlarının ve köylülerinin endişeli bekleyişi sürüyor.

İSTANBUL (İHA)

fft256_mf4470233 fft256_mf4470209 fft256_mf4470221

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir