Kategoriler
Gündem Manşet Altı

PAZARTESİ TAKSİ KONTAKLARI KAPALI!

İstanbul’da taksiciler “Taksi Davet Merkezi” adlı projeyi protesto etmek için aksiyon yapacak. Eylem dâhilinde 22 Eylül’de taksiciler, Saraçhane’de kontak kapatacak.

Diğer yandan Türkiye Taksiciler Vakfı, Taksi Şoförleri Derneği ve Birleşik Taksi Şoförleri Derneği tarafından toplanan 5 bin imza İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak.

Türkiye Taksiciler Vakfı Başkanı Güneş Taş, “Amacımız haksız bir ihaleyle projenin İsrailli bir firmaya verilmesini protesto etmektir. Sektörümüzde tekelleşme arzu etmiyoruz. Taksici dostu olduğunu her ortamda dile getiren Cumhurbaşkanımız’dan bu haksızlığı gidermesi için yardım bekliyoruz.” diye belirtti .

İhale ve proje ile ilgili taksici esnafının görüşüne başvurulmadığından yakınan Taş, bunları ifade etti:

“17 bin 500 taksi ile ulaşıma ve İstanbul halkına hitap eden 40 bin taksici hiç yerine koyuluyor. İSPARK gibi dev bir kurumun şaibeli bir ihale ile bir yüklenici olarak İsrailli firmadan hizmet almak için anlaştığını ilgili firmanın internet sitesi sitesinden duymak taksici esnafı olarak bizleri yaralamaktadır. Bu kampanya ile amacımız belediye tarafından teknik yeterliliği mevcut bulunan yerli ve yabancı firmaların da lisans alarak serbestçe bu faaliyeti yürütmeleridir. Bu sayede rekabet artacak kalite gelecektir. Taksi ulaşımı sektöründe tekelleşme arzu etmiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız taksici dostudur, süreci hem kendisine anlatacağız hem de topladığımız imzaları sunacağız. Biz devletimiz ve milletimiz için varız. İstanbul taksici esnafı ve sivil yekün kuruluşları olarak belirttiklerimiz dikkate alınmazsa kontak kapatma eylemlerine başlayacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir