Kategoriler
Gündem Röportaj Siyaset

Özyürek; “Biz Sarıyer’i Sarıyerlilerle birlikte yönetmeye geliyoruz“

MHP Sarıyer Belediye Başkan adayı Ahmet Özyürek; “Biz yandaşımızı Zengin etmeye, Birilerine rant sağlamaya gelmiyoruz. Allah rızası için hizmet etmeye geliyoruz. Bu defa MHP desinler. Bir dönem daha boşa gitmesin. Ben sizin aracılığınız ile buradan söz veriyorum” dedi.

Kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

1964 yılında Sivas Kangal’da doğdum. 1986 yılında başlayan iş hayatıma müteahhit hizmetleri ve sanayicilik dalında devam etmekteyim. İstanbul Sivaslılar Derneği, Kangallılar Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik görevlerinde bulundum. Sivas Spor Kulübü’nde Alt Yapıdan Sorumlu Başkan Yardımcılığı yaptım. 2002-­2007 yılında MHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı, 2007 yılında İstanbul 2. Bölge 23. Dönem Milletvekilliği adaylığı, 2007­2010 arası MHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı, 2011 yılı İstanbul 2. Bölge 24. Dönem Milletvekilliği adaylığı yaptım. Sarıyer’de oturuyorum, evli ve iki çocuk babasıyım.

Sarıyer’deki yerel seçim sürecini nasıl değerlendiriyorsunuz?

1984 yılından bu yana Sarıyer’de bir parti 2 dönem üst üste belediye başkanlığını kazanamamış. Her seçimde belediye başkanı değişmiş. Bu çok önemli bir anekdot.1984-­2014 arası çok uzun bir süre. Geçen zaman içerisinde Sarıyerliler’den yetki alan siyasiler maalesef Sarıyer’e hak ettiği hizmeti verememişler. Sarıyer her anlamda geri bırakılmış. Bizim haricimizdeki mevcut adayları denemişler. Denenmemiş olan tek parti var o da Milliyetçi Hareket Partisi. Şimdi MHP zamanı diyoruz. Diğer bir konu da adaletsiz bir yarış var. Mevcudun biri iktidar olmanın, diğeri ise belediyenin imkânlarını kullanılıyor. Sarıyer’de seçmenler üzerinde iki parti yarışıyormuş gibi bir algı oluşturuluyor. Bu gerçekle bağdaşmayan beyhude bir uğraştır. Biz sahadayız, vatandaşlarımızın açık desteğini görüyoruz. Çok güçlü olarak geliyoruz. Biz kendi öz kaynaklarımızı kullanarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Her şeye rağmen yılmadan yorulmadan kararlılıkla ve azimle iddiamızı sürdürüyoruz. 30 Mart Sarıyer’de bir dönüm noktası olacak. 31 Mart sabahı Sarıyer’de güneş bir başka doğacak.

 

Seçimi kazanırsanız, Sarıyer’de gerçekleştirmek istediğiniz hedefler nelerdir?

Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum. Biz bu yola kazanmak için çıktık. Önce Allah’ın izni, sonra Sarıyerli vatandaşlarımızın teveccühü ile Kazanacağız. Buna inanıyoruz, bu inançla çalışıyoruz.İlk olarak şeffaf belediyecilik için Başkanlık makamının kapısını sökeceğiz. Sarıyer’in acil olarak çözülmesi gereken problemleri var. Mülkiyet konusu gibi, Kentsel dönüşüm gibi. Biz Sarıyerli vatandaşlarımızın buradan başka bir yere gönderilmesine müsaade etmeyeceğiz. Yerinde dönüşümü ise ilgili kurumlarla, Muhtarlarımızla, Sivil toplum kuruluşlarıyla ve vatandaşlarımızla birlikte hayata geçireceğiz. Vatandaşlarımızın rızası olmayan hiç bir projelenin altına ben Ahmet Özyürek olarak imza atmayacağım. Bunun sözünü veriyorum. Bu konu maalesef her seçim dönemi istismar edilmiş vatandaşlarımız kaldırılmış. Geçtiğimiz 30 yıl boyunca da çözüm üretilmemiştir. Biz bunu çözeceğiz. Bu güne kadar Belediye başkanlık binası, Kültür merkezi, Nikâh salonu gibi projeler hayata geçirilememiş. Bizden sonra ilçe olan semtlerde bile bunlar çoktan yapılmış. Biz geldiğimizde İvedilikle bu projeleri hayata geçireceğiz. Allah’ın izni ile de 1 yıl gibi kısa bir sürede bitireceğiz. Üç ayrı noktaya SPOR KOMPLEKSİ PROJEMİZ var. Gençlerimiz istedikleri spor dalını tercih ederek, buraları ücretsiz olarak kullanabilecekler. Balıkçılarımız için onlara modern bir BALIK ÇARŞISI sözü verdim.Bunu yapacağız. Yalnızca bu değil. Balıkçılarımız için Buzhane ve depolama projelerimiz var bunları da hayata geçireceğiz. Balıkçı esnafımızın yüzünü güldüreceğiz. Malum dershaneler kapatılıyor. Biz eğitim gönüllülerini seferber ederek, Her mahalleye ETÜT MERKEZİ yapacağız. Gençlerimizin buralardan Ücretsiz ve kaliteli eğitim almalarını sağlayacağız. Sağlık alanında ise Her mahallemize TAM DONALIMLI BİR AMBULAS sözüm var. Bunlar 7/24 Vatandaşlarımıza hizmet verecek ve ücretsiz olacak. YILDIZLAR TOPLULUĞU projemiz var. Muhtarlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızla istişare yaparak onların bize önereceği her mahalleden belli bir sayıda arkadaşımızı belediyeye alacağız. Bu arkadaşlarımız bizimle birlikte çalışacaklar. Bunlar toplamda 100 kişi olacak. Bizim Mahallerdeki gözümüz kulağımız olacaklar. KADIN SIĞINMA EVİ PROJEMİZ var. Şiddete maruz kalan kadınlarımıza sahip çıkacağız. AŞ EVİ PROJEMİZ var. Günde 1000 aileye sıcak yemek dağıtımı yapılarak temel ihtiyaçlarını karşılayacağız. ENGELSİZ YAŞAM projemiz var. Engelli vatandaşlarımıza her anlamda destek olacağız. Sosyal hayata dâhil olmalarını sağlayacağız. ALO BAŞKAN YETİŞ PROJEMİZ var. Vatandaşlarımız her türlü müşküllerinde bize aracısız ulaşabilecekler.

Sizce Sarıyerli halk size neden oy vermeli? Ahmet Özyürek ile beraber Sarıyer’de ne değişecek?

Biz geldiğimizde ezberleri bozacağız. Sadece Yönetimi değil, YÖNTEMİ değiştireceğiz. Biz belli bir kesimim değil, halkımızın belediye başkanı olacağız. Bizim kimseye verilecek bir hesabımız yok. Bir tek Cenabı Allah’a can borcumuz var. Birde bize inanarak destek veren vatandaşlarımıza hizmet borcumuz olacak. Biz bu yola yüreğimizi koyduk. Din, Dil, Irk ayrımı yapmadan, memleketine veya siyasi görüşüne takılmadan tüm vatandaşlarımızı kucaklayacağız. Biz Allah rızası için hizmete talibiz. Diyorum ki, gelin Sarıyer’in kaderini ve kötü giden talihini birlikte değiştirelim. Sarıyer’i birlikte yönetelim. Marifet yalnızca Belediye Başkanlığını kazanmak değil, Kazandıktan sonra kaybetmemektir. Biz çok çalışacağız fark yaratacağız. Belediyeyi kazandıktansonra da kaybetmeyeceğiz.

Şu ana kadar gerçekleştirdiğiniz pazar kahvaltılarına katılım nasıl? Memnun kalıyor musunuz?

Tüm programlarımız da olduğu gibi yoğun ve coşkulu geçiyor. Buda bizi mutlu ediyor. Her kesimden ciddi manada destek alıyoruz. Vatandaşlarımız bizi sevgi ile samimiyetle büyük bir coşku ile karşılıyor. Artık yeter diyorlar. Değişim istediklerini beyan ediyorlar. Bunu görüyoruz.

Katıldığınız toplantılarda Sarıyerliler en çok hangi talep ve beklentilerini size iletiyor?

Elbette mülkiyet problemi. Bu konuda çok ciddi sıkıntıları var. Çatısı akan bir vatandaşımız çatısını dahi onaramıyor. İşsizlik özellikle genç kardeşlerimiz geleceğe umutsuz bakıyor. Sarıyer’in trafik sorunu bu da maalesef ciddi manada sorun oluşturuyor. Kamu hizmet binalarının değişik semtlerde bir birlerine uzak olmaları da başka bir şikâyet konusu. Uyuşturucu ailelerimiz bu konuda çok hassaslar ciddi problemler var. Hiç bitmeyen yol ve kaldırım çalışmaları konusunda vatandaşlarımız çok dertli.

 

Seçim çalışmaları çerçevesinde Sarıyer’de neler yapıyorsunuz?

Durmadan dinlenmeden çalışıyoruz. Her gün bir mahallede programımız oluyor. Esnaf Ziyaretleri yapıyoruz. Sivil toplum kuruluşları ve yöresel dernek ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Gittiğimiz Mahallelerde Muhtarlarımızı, Spor kulübelerimizi ziyaret ediyoruz. Akşamları da aynı mahallede değişik noktalarda en az 5 ev toplantısı yaparak seçmenlerimiz ile buluşuyoruz. Kadınlar kolumuz da ayrı bir program ile mahalle mahalle ev ev dolaşıyorlar. Projelerimizi seçmenlerimize anlatıyorlar. Kadınlar kolumuz bu manada çok gayretli onları ayrıca tebrik ediyorum. Meclis üyesi Adaylarımız Değişik noktalarda Metro gibi, Semt pazarlarımız gibi yerlerde projelerimizin anlatıldığı broşürlerimizin dağıtımı yapıyorlar. Seçim araçlarımız sahada mahalle Mahalle geziyorlar. Bizde fırsat buldukça Ulusal ve yerel medyaya konuk olarak canlı yayın programlarına katılıyoruz. Bugüne kadar CNN, NTV, Bengü Türk TV, Medya TV gibi televizyon programlarına katılarak Sarıyerli hemşerilerimize projelerimizi anlatma imkânı bulduk. Önümüzdeki günlerde de yine TV ve radyo programlarımız olacak. Sarıyer de ki yerel basınımız kıymetli temsilcileri de sağ olsunlar çalışmalarımıza gazetelerinde yer veriyorlar. Desteklerini esirgemiyorlar. Arkadaşlarımız sosyal Medyayı çok yoğun olarak kullanıyorlar. Burası çok etkili daha fazla seçmene ulaşma noktasında bize katkı sağlıyorlar.

­Sarıyer’de ki hayali seçmen olayıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Öncelikle kim ne yaparsa yapsın. Biz geliyoruz. Etik dışı bu girişimler beyhude. Milletimizi aldatmaya yönelik gayri resmi uygulamaları kimler yapıyorsa, Usulsüz yapılan bu girişimler mutlaka hukuki anlamda karşılığını bulacaktır. Bu işler hangi marifetle nasıl yapılır bilmiyorum.Bizim uzmanlık alanımız değil. İddiaları ve süreci yakından takip ediyoruz.

İlçemizde İlk defa oy kullanacak 20.000′ e yakın Genç seçmen var. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Evet, çok önemli bir rakam seçimin genel sonucuna mutlaka ciddi etkisi olacaktır. Gençler bizim geleceğimiz. Olmazsa olmazlarımız. Onlara dahi iyi ve sağlıklı bir gelecek hazırlamamız bizim önceliğimiz. Bu konuda Ülkü Ocaklarımızın Ciddi çalışmaları var. “İLK OYUM MHP’YE” adlı bir kampanya başlattılar. Şöyle diyorlar. “Gelecek seçimler için değil, Gelecek nesiller için MHP’yi seçin” önemli bir konuya vurgu yapıyorlar. İyide gidiyorlar. Gençlerden umutluyuz. Desteklerinibekliyoruz.

Gazetemiz aracılığıyla seçmenlerinize vermek istediğiniz bir mesaj var mı?

Biz Sarıyer’i Sarıyerlilerle birlikte yönetmeye geliyoruz. Bize güvensinler. Biz yandaşımızı Zengin etmeye, Birilerine rant sağlamaya gelmiyoruz. Allah rızası için hizmet etmeye geliyoruz. Bu defa MHP desinler. Bir dönem daha boşa gitmesin. Ben sizin aracılığınız ile buradan söz veriyorum. İyi ki MHP kazandı. İyi ki Ahmet Özyürek Başkan oldu diyecekler.

 

“Özyürek; “Biz Sarıyer’i Sarıyerlilerle birlikte yönetmeye geliyoruz“” için bir yanıt

Şahane görüşleriniz için sağ olun var olun.Mutlaka başkan olmalısınız .Sarıyeri hak ettiği yere ancak siz getirirsiniz,diğer adayların şimdiye kadar arpa boyu ilerleme kaydetmediklerini hepimiz yaşayarak gördük,daha fazla kimseyi kandırmasınlar yeter artık.Sizin gibi özü sözü doğru liderlere sadece Sarıyerlilerin değil tüm Türkiye’nin ihtiyacı var.Allah yolunuzu açık etsin Ahmet Başkanım,Sarıyerlilere belediye başkanı olarak sadece siz yakışırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir