Kategoriler
Gündem Manşet

Flaş! Orman Bölge Müdürlüğü’nde skandal! AKP Sarıyer adayı Sedat Özsoy’un bugün saat 16.00’da mesai saati içinde yapacağı seçim toplantısına tüm çalışanların zorunlu olarak katılması istendi…

orman bolge 1

Sarıyer’de skandal! AK Parti’nin devletin kurumlarını kendi özel kurumlarıymış gibi kullandıkları bir kez daha ortaya çıktı. Sarıyer Maslak’ta bulunan İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü’nde görevli yüzlerce personel telefonla tek tek aranarak bugün saat 16.00’da AKP adayı Sedat Özsoy’un kurum içindeki bir devlet lojmanında yapacağı seçim toplantısına katılmaları istendi. Siyasi toplantıya katılmayanların aba altından işten atılmakla korkutuldukları iddia edildi.

PERSONEL TEK TEK ÖZEL KALEM’DEN ARANDI

Sarıyer’de devlet olanaklarıyla seçim çalışmalarına ağırlık veren ve birçok seçim ziyaretine İlçe Kaymakamı Ömer Karaman ile birlikte giden AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Sedat Özsoy, bugün saat 16.00′da İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü’nde toplantı düzenleyecek. Yüzlerce memurun çalıştığı devlet kurumunda mesai saati içinde seçim propagandası yapmayı amaçlayan Özsoy, toplantısını kurum içinde bulunan bir lojmanda yapacak. İşte bu toplantı öncesi Orman Bölge Müdürlüğü’nde çalışan yüzlerce kişi Özel Kalem Müdürlüğü’nden tek tek telefonla arandı ve bu toplantılara mazeretsiz ve zorunlu olarak katılmaları istendi.

MEMURLAR “BASKI YAPILDI” SAVCILIĞA BAŞVURACAĞIZ

sedat-ozsoy-cikolata (1)

Telefonla aranan memurlar bu konudaki rahatsızlıklarını Sarıyer Gazetesi’ni arayarak ilettiler. Memurlar, kendilerinin devlet memuru olduklarını ve bu tür siyasi propagandaların bir devlet dairesinde hem de mesai saati içinde yapılmasının çok yanlış olduğunu söylediler. İstanbul Orman Bölge Müdürü Zekeriya Mere’nin bilgisi dahilinde kendilerinin resmi telefon numaralarından telefonla arandıklarını ve bugünkü seçim toplantısına katılmaya zorlandıklarını belirten görevliler, “Biz devlet memuruyuz. Bu tür siyasi seçim propaganda toplantılarına katılmak zorunda değiliz. Hele ki mesai saati içinde böyle bir program yapılması büyük suçtur. Bize bu konuda baskı yapan yöneticiler hakkında topluca savcılığa şikayet dilekçesi vereceğiz” diye konuştular.

TOPLANTIDAKİ GÖRÜNTÜLER SAVCILIĞA DELİL OLACAK

Sarıyer Gazetesi‘ne konuşan memurlar; “Biz hiç kimsenin arka bahçesi olmayacağız. Hangi parti olursa olsun böyle bir saygısızlığa alet olmayacağız. Toplantıya gideceğiz ve bu suçu kayıt altına alacağız, bu toplantıyla ilgili kayıtlarımızı suç duyurusu sırasında savcılığa delil olarak sunacağız. İl Bölge Müdürümüz Zekeriya Mere ve Genel Müdür İsmail Üzmez ile toplantıyı düzenleyecek AK Partililer hakkında şikayetçi olacağız” dediler…

ayrac

Bakalım bugün saat 16.00’da Maslak’taki İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü’ndeki AKP’nin seçim toplantısında neler yaşanacak?

ayrac

 

Detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir