Kategoriler
Gündem Manşet

Avukat NECATİ YILDIRIM: “Hiçbir kirli oyun; Sarıyer’i yeniden kazanmamıza mani olamayacak!”

CHP Sarıyer Belediye Başkanı Aday Adayı Av. Necati Yıldırım, AKP’ye yakın bazı gazetelerde çıkan kasıtlı haberlere açıklık getirdi. Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Yıldırım ”CHP’de tartışma ve kavga var görüntüsü vermeye çalışanlar, umduğunu asla bulamayacaklar.

Kimse heveslenmesin biz birlik ve bütünlük içinde bu seçimde de Sarıyer’i yine yeniden kazanacağız. Bu kirli oyunlar ve hesaplar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır” dedi.

 

necatiyildirim2

Sarıyer’in tanınmış ve sevilen avukatlarından CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Necati Yıldırım, son günlerde AKP’ye yakın bazı yerel gazetelerin hedefi haline getirilmeye başlandı. Sarıyer’de seviyeli ve parti içindeki rakiplerini incitmeyen tarzda örnek bir siyaset sergilediği için, kimi çevrelerce özellikle yıpratılmak istenen Yıldırım, bu kez de gündemden düşen eski konularla karalama kampanyasına maruz kaldı. AKP medyasına kasıtlı olarak servis edilen eski ve geçerliliğini kaybetmiş olaylar üzerinden yıpratılmak istenen Yıldırım, hakkında yazılan asparagas haberlere tepki gösterdi.

YILDIRIM; “KASITLI HABERLER BİRLİĞİMİZİ BOZAMAZ”

Avukat Necati Yıldırım, kendisini partisiyle karşı karşıya getirmeyi amaçlayan kirli kampanya için şunları söyledi; “Bugün CHP Sarıyer İlçesi’nde kayyım diye bir konu yoktur. Olay 2011 yılında yaşandı ve artık o dava konusuz kalmıştır, geçerliğini kaybetmiştir. Çünkü tüzüğe uygun ilçe kongresi yapılmış, ilçe yönetimi seçilmiş ve halen arkadaşlar görev başındadırlar, canla başla seçime hazırlanıyorlar. Bizim ilçe yönetimi ile hiçbir meselemiz bulunmuyor. Tam aksine ben bugünkü ilçe yönetimine tam destek verdim ve her zaman da yanlarındayım. Şimdi önümüzdeki 8-10 ay içinde yeniden olağan ilçe kongresi yapılacaktır. Yani her şey normal seyrinde devam etmektedir. CHP’de kimse kavga aramasın, hele hele beni parti içinde hiçbir kavganın tarafı yapmaya çalışmasınlar, çünkü buna asla izin vermem, vermeyeceğim”

HALEN CHP GENEL MERKEZ’İNİN YETKİLENDİRDİĞİ BİR AVUKATIM

Avukat Yıldırım, geçmişte yaşanan bu olayın hukuki yönünü, ortalıkta dolaşan bilgi kirliliğini önlemek amacıyla merak edenler için bir kez daha tüm detaylarıyla şöyle anlattı; “Esasen tüzüğümüzün 44. maddesinde neyin nasıl yapılacağı yazıyor, biz parti hukukunu, parti üyesinin haklarını korumak durumundayız. Her şey hukukla, hukuka uygun yapılmalıdır. Parti üyesi partinin en yetkili kişisidir. Parti üyeliği parti içindeki en yüksek makamdır. Ben halen CHP Genel Merkezi’nin tarafıma verdiği avukatlık yetkisi ile görev yapan bir CHP neferiyim. Yani CHP Genel Merkezi’nin avukatıyım…

“Hukuk herkese lazım. Parti üyesinin de parti hukuku içinde hakları vardır. Parti il veya ilçe başkan ve yönetimlerinin de hakları vardır. Bu hakkın yerine getirilmesi için mahkemeye müracaat etmek, en doğal yoldur. İlçe Başkanı ve yönetim haksız yere görevden alındıklarından dolayı değil, tüzüğün 44. maddesi gereği yerine getirilmediği için bunun yerine getirilmesini istemişlerdir. Görevden alınan ilçe başkanı ve ilçe yönetimi yerine 5 kişilik geçici yönetim atanır (yani kayyım atanır) ve 30 gün içinde kongre yapılır. Bunun yerine getirilmesini istemek partiyi mahkemeye götürmek değildir. Partiyi ve hukuku koruyan, yapılması gereken bir şeydir.

Bu hususta İstanbul 1. Sulh Hukuk Mahkemesi de bu yönde karar vermiştir, ihtiyatı tedbirle verdiği kararın görevli memur tarafından uygulanması için ilçe binasına görevli memur ile birlikte gidilmiş ve prosedür gereği tutanak tutulmuştur. Bu tutanaktan da anlaşılacağı üzere yapılan bu işlemler sırasında asla çilingir kullanılmamıştır ve bu yönde yazılan haberler kesinlikle doğru değildir. Yapılan her şey mahkemece görevlendirilen memurun mahkeme kararını uygulamasından ibarettir. Yeni gibi gösterilen olay; Yargıyat’ın bozma kararından sonra eski dosyanın usulen görülmesinden ibarettir. Yani tüzüğe uygun kongre yapılmış olduğundan, kongre yapılmasına ilişkin bu dosyanın artık geçerliliği ve güncelliği kalmamıştır.

Konusu kalmayan dava 19 Şubat’taki duruşmada işlemden kaldırılacaktır. Şimdi bu olayı yeni bir şeymiş gibi haber yapmak habercilik değil, başka amaçlara hizmet etmektir. Üstelik ben bu olayın tarafı değilim, sadece avukatlık mesleğim gereği olayda davacı tarafın vekiliyim. Bugün aynı şekilde yine benzer bir durum olsa mesleğim gereği yine hakkın müdafaası için avukatlık yaparım.

Bu tür kasıtlı haberler ve spekülasyonlar, Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak bizlerin birlik ve bütünlüğünü asla bozamayacaktır. Geçen seçimde olduğu gibi 30 Mart seçimlerinde de yine Sarıyer’i kazanmamıza kimse mani olamayacaktır”

“Avukat NECATİ YILDIRIM: “Hiçbir kirli oyun; Sarıyer’i yeniden kazanmamıza mani olamayacak!”” için 2 yanıt

TEŞEKKÜR EDERİZ SEVGİLİ NECATİ KARDEŞİMİZ.ONLAR CHP İLE UĞRAŞACAKLARINA AYAKKABI KUTULARININ HESABINI VERSİNLER.
BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞINDA SN.GENEL MERKEZ KİMİ İŞARET EDERSE ARKASINDA BİR NEFER OLARAK ÇALIŞIRIZ.
BU PARTININ 1967 YILI ÜYESİ BİR AĞABEYİNİZ OLARAK ŞİMDİYE KADAR HEP BÖYLE YAPTIK ,BUNDAN SONRADA AYNI ŞEYİ YAPARIZ.
SELAM VE SEVGİLERİMLE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir