Kategoriler
Gündem Manşet Altı

19 Eylül Gaziler Günü…

Ebediyete intikal etmiş ve hayatta olan tüm Gazilerimizi Saygı ve Minnetle anıyoruz…

“Kendisinden sonra gelen nesillere özgür bir vatan ve dalgalanan bir bayrak teslim etmek için göğsünü düşmana siper etmiş şehit ve gazilerin huzurunda bulunmaktan gurur ve kıvanç duyuyoruz.

Tüm gaziler için vatan hizmetinde savaş veya barış hali yoktur. Türk askerinin tek ülküsü Türk istiklal ve cumhuriyeti uğrunda vazifesini her ne pahasına olursa olsun yerine getirmektir. 19 Eylül 1921 günü kurtuluş savaşımızın dönüm noktası olan Sakarya Meydan Muharebesi sonunda meclis ulu önder Mustafa Kemal Atatürk‘e mareşallik ve gazilik unvanı vermiştir.

Bundan tam 81 yıl evvel nice şehit ve gazileriyle bu kara günleri aşarak bize aydınlık yarınlar bırakan atalarımıza, Atatürk’ümüze vicdan ve can borçluyuz. Bu gün bayrağımızı üç kıtada dalgalandıranların, dünyaya Türklüğü haykıranların göğsünü batı için siper edenlerin günüdür.

Bu gün Çanakkale’de, Dunlupınar’da, Sakarya’da , Kore’de, Kıbrıs’ta, Güneydoğu’da savaşanların düşmana ve ölüme meydan okudukları gündür. Ulu önder Gazi Mustafa Kemal’e gazilik ve mareşallik unvanı verilişinin yıl dönümünü ve Gaziler Günü’nü anmaktan milletçe mutluluk duyuyoruz.

Ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimizin, onlarla birlikte bu vatana hizmet etmiş herkesi rahmet ve minnet duygularıyla anıyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Ne mutlu Türk’üm diyene.

bd64a770-3fdc-11e4-ba40-333839de0987-jpg20140919130838

EDİTÖR-KÜRŞAT ÇAKMAK

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir