Kategoriler
Arşiv Gündem Manşet

Yusuf Tülün, İSFALT Genel Müdürü oluyor!

yusuftulun1

Sarıyer Eski Belediye Başkanı Yusuf Tülün, halen devam ettiği İlim Yayma Cemiyeti Başkanlığı görevinden sonra bu kez de çok daha etkili bir makama getiriliyor. Sarıyer Gazetesi’nin edindiği özel bilgilere göre Tülün, Türkiye’nin en büyük 500 kuruluşundan birisi olan Büyükşehir’e bağlı İSFALT’ın başına getiriliyor. Türkiye’deki asfalt ihtiyacının yüzde 20’sini, İstanbul’daki ihtiyacın da yüzde 70’ini karşılayan İSFALT, 2013 yılında piyasaya 600 milyonluk satış yapmıştı.

ayraç4

SARİYERGAZETESİ.COM/ ÖZEL HABER

SARIYER GAZETESİ, haftanın ilk bombasını patlatıyor. Sarıyer’de 2 dönem belediye başkanlığı yapan Eski Belediye Başkanı Yusuf Tülün, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çok etkili bir makama getiriliyor. Halen İlim Yayma Cemiyeti Başkanlığı görevini yürüten Tülün, bu kez de İBB’nin en büyük kuruluşlarından İSFALT’ın başına getiriliyor. Başkan Kadir Topbaş ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen Tülün’ün, böylesi kritik bir makama getirilecek olması önemli bir başarı olarak görülüyor.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 10 KAMU KURULUŞUNDAN 10.CUSU

Genel Müdür Çağatay Kalkancı’nın yerine getirilmesi kararlaştırılan Tülün,bundan böyle Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından birisini yönetecek.İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden biri olan İSFALT, 1986 yılında kuruldu. 4 fabrikasında asfalt üreten kurum, ürettiği asfaltı sermenin yanı sıra yol, katlı kavşak ve baca düzenleme işleri de yapıyor. İstanbul’un ve ilçelerinin asfalt ihtiyacını karşılamak amacıyla 1986 yılında kurulan İSFALT, Türkiye’deki asfalt üretiminin yüzde 20’sini, İstanbul’dakinin ise yüzde 70’ini karşılıyor. İSFALT; İstanbul’un her iki yakasında kurulu 4 fabrikasında (Aydınlı, Ümraniye, Mahmutbey, Habibler) asfalt üretimi yapıyor. 2013 yılında net 600 milyon 338 bin liralık satış yapan İSFALT, 2005 yılında Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu sıralamasında kamu kuruluşları arasında 11. genelde ise 293. oldu. İSFALT, 2006 yılında büyük bir sıçrama gerçekleştirerek, kamu kuruluşları arasında 10’unculuğa, genelde ise 255’inciliğe yükseldi.

isfalt1

 SARIYERGAZETESİ.COM/ ÖZEL HABER

 SON UYARI: Haberimizi izinsiz ve kaynak göstermeden kullanan siteler ile yayın kuruluşları hakkında yasal işlem yapılacaktır.

 

“Yusuf Tülün, İSFALT Genel Müdürü oluyor!” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir