Kategoriler
Arşiv Eğitim Manşet Altı

Sarıyer’de okulun bahçesine lunapark kuruldu

Okul mu ticarethane mi: Sarıyer’de okul bahçeleri lunapark olarak işletiliyor

Sarıyer’de okul müdürü okul bahçesine lunapark kurdu. Uygulama, velilerin ve öğretmenlerin tepkisini çekerken akıllara “Burası okul mu, ticarethane mi?” sorusunu getirdi

sariyer-orta

 

Sarıyer İlkokulu ve Ortaokulu’nun bahçesi lunaparka dönüştürüldü. Çocukların 10 TL karşılığında bindiği oyuncaklardan hem öğretmenler hem de veliler şikayetçi.

2014-2015 Eğitim Öğretim yılının ilk günlerinde İstanbul’da bulunan Sarıyer İlkolulu ve Ortaokulu’nun bahçesine kurulan dev oyuncaklar okulu ticarethaneye dönüştürmüş durumda. Çocukların 10 TL karşılığında bindiği oyuncaklardan hem öğretmenler hemde veliler şikayetçi.

Öğretmenler, çocukların derslere girmediğini, sürekli bahçede oynadığını belirtirken oyuncaklardan gelen yüksek müzik sesinden dolayı sınıflarda derse konsantre olunamadığını ifade ediyor.

‘Burası ticarethane değil’

Veliler ise çocuklarının bütün harçlıklarını oyuncaklara harcadığını, beslenme saatinde hiçbir şey yemediğini belirtiyor. Veliler, çocuklarını okuması için gönderdikleri okulun ticarethane gibi işletildiğini ifade etti. Okul idaresi ile görüştüklerini belirten veliler, idarenin kendilerine “Milli Eğitim’den ödenek ayrılmıyor” cevabının verildiğini dile getirdi.

 

sariyer-ilkokul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir