Kategoriler
Manşet Siyaset

Sporseverlerin Ali Abi’si AK Parti’den aday adayı…

Ak Parti’nin Sarıyer’deki sevilen isimlerinden İl Genel Meclis Üyesi ve İASKF Başkanı Ali Düşmez, Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Coşkulu bir kalabalıkla müracaatını yapan Düşmez’in sloganı ise “Şimdi yeni şeyler söylemek gerek”

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Ali Düşmez;

“Şimdi yeni şeyler söylemek gerek”

 ali düşmez

AK Parti İl Genel Meclis Üyesi ve MİTHAT Giyim Genel Müdürü Ali Düşmez, Sarıyer için aday adayı oldu. CHP’den Sarıyer’i alabilmek için kolları sıvayan Düşmez, sokak ve adaylık çalışmalarına ağırlık verdi. Uzun yıllar Yeniköy Spor Kulübü’nde başkanlık yapan ve halen İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı (İASKF) görevini yürüten Düşmez, “Şimdi yeni şeyler söylemek gerek” sloganıyla yola çıktı.

BU DURUMA TIRNAKLARIMIZLA KAZIYA KAZIYA GELDİK

Geçtiğimiz günlerde oldukça coşkulu bir kalabalıkla aday adaylık müracaatını yapan Düşmez: “Kendimi bildim bileli hizmet adına çalışmalar yapıyorum. Bu hizmet kimi zaman cami derneği, okul derneği, spor kulübü veya polis derneğinde oldu. 30 yıl özel sektörde ciddi bir mesai harcadım. Yıllarca spor yaptım. Yeniköy Kulübü’nün başkanlığını yaptım 20 sene. İhsan Yalçın ile başladım tüm belediye başkanlarıyla çalıştım. Hepsinden hizmetler aldım. Hepsine teşekkür ediyorum. Ben Yeniköy ile çıkış yapmış bir insanım ama Sarıyer Spor Kulübü’nde 9 yıl başkan vekilliği dahil çeşitli görevlerde bulundum. Sarıyer sosyal hayatında bir nefer olmaya çalıştım. Bir memur çocuğu olarak tırnaklarımızla kazıya kazıya bu duruma geldik. Önce başkanımla daha sonra teşkilatımla, dostlarımla istişare yaparak belediye başkanı aday adayı olmaya karar verdim. Ben arkadaşlarımla en iyisini Sarıyer için ülkem için yapmak adına şeref sözü veriyorum” şeklinde konuştu.

200 YILLIK SARIYERLİ’YİM, KOLTUKTAN GÜÇ ALMAM

Sarıyer’de hemşericiliğin çok önemli olduğuna değinen Düşmez; “Biz koltuklardan bir şey alan insanlar olmadık. Herkesin Ali abisi, Ali kardeşi olmaya çalışıyorum. Sarıyer için çok önemli projelerim var, hazırlıklarımız tüm hızıyla sürüyor. Bu projelerimi tek başına açıklamak istemiyorum. Balıkçılık olsun, kentsel dönüşüm olsun birçok alandaki projelerimiz Allah nasip ederse tüm arkadaşlarımla birlikte açıklamak istiyorum. 200 yıllık 5. kuşak Sarıyerli bir insanım. Karalahanayı ben de çok seviyorum ama ben önce Sarıyerliyim. Sarıyerliyi her zaman önde tutmamız gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

2 MİLYON AMATÖR SPORCUYA SAĞLIK GÜVENCESİ

Öte yandan İASKF Başkanı Ali Düşmez’in girişimleri sonucu geçtiğimiz aylarda Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında bir protokol imzalanmıştı. Ali Düşmez, bakanlar Suat Kılıç ve Mehmet Müezzinoğlu’yla birlikte imzalanan protokol sayesinde Türkiye’deki yaklaşık 2 milyon amatör sporcu sağlık güvencesine alınmıştı. Düşmez, bu projeye büyük emek vermişti.

alı dusmez2

ALİ DÜŞMEZ KİMDİR?

1957 Sarıyer doğumlu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Aktif siyasete 2004 yılında başlamış olup Beyoğlu 10. Dönem İl Genel Meclis Üyeliği, 11. Dönem Sarıyer İl Genel Meclis Üyeliği, Sarıyer Ak Parti İlçe Başkanlığı Siyasi ve Hukuki İşler Birim Başkanlığı ve Başkan yardımcılığı yapmış evli ve 2 çocuk babası… İstanbul Valiliği İl Özel İdaresi’nde Spor Komisyonu Başkanlığı da yapan Düşmez, ünlü MİTHAT Giyim markasının da uzun yıllardır genel müdürlüğünü yürütüyor.

Düşmez, 20 yıl Yeniköy Spor Kulübü Başkanlığı, 9 yıl Sarıyer Spor Kulübü Başkan Yardımcılığı, 10 yıl Sarıyer Emniyet Binalarını Yapma ve Yaşatma Derneği Başkanlığı’nın yanı sıra halen TFF Yönetim Kurulu Üyeliği, İASKF Başkanlığı, İl Genel Meclisi Spor Komisyonu Başkanlığı gibi görevleri aktif olarak yürütüyor.

alidusmez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir