Kategoriler
Manşet Siyaset

Orhan Çoban; CHP’nin Beyoğlu’ndaki 13 kişilik adaylık listesinde sokakta en çok güven oyu alan 5. isim oldu…

Beyoğlu’ndan belediye başkan aday adayı olan CHP meclis üyesi Orhan Çoban, partinin 13 kişilik listesinde en çok güven oyu alan 5. isim oldu. Çoban, Beyoğlu Eski Belediye Başkanı Hüseyin Aslan ile yüzde 3.3 eşit oy aldı.

orhan-coban copy

CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Orhan Çoban, belediye başkan aday adayı olduğu Beyoğlu’daki bir ankette, CHP’nin 13 kişilik aday listesinde “en çok oyu alan” 5. isim oldu. Gezici Araştırma Şirketi’nin toplam 3000 denekle yaptığı araştırmada Çoban, yüzde 3.3 destek bularak Beyoğlu Eski Belediye Başkanı Hüseyin Aslan’la aynı güveni aldı…

Gezici Araştırma’nın yaptığı araştırma, Ekim ayında Beyoğlu ilçe sınırları içerisinde eş zamanlı olarak 18 yaş ve üstü nüfusu temsil eden 1.500’ü kadın, toplam 3.000 denekle gerçekleştirildi. Araştırma, evlerde yüz yüze görüşme metoduyla yapıldı. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın açık ara önde olduğu araştırmada, CHP’de ise en çok oyu Sarıgül’ün eski eşi Aylin Kotil aldı.

ÇOBAN, 13 KİŞİLİK CHP ADAY ADAYI LİSTESİNDE 5. OLDU

Söz konusu araştırmada dikkat çeken bir de gelişme yaşandı. Cumhuriyet Mahallesi eski muhtarı ve Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Orhan Çoban, aday adayı olduğu Beyoğlu Belediye Başkanlığı yarışında 13 kişilik listede 5. sırada yer aldı. 13 kişilik CHP aday adayı listesinde yüzde 3.3 güven oyu alan Çoban, Beyoğlu Eski Belediye Başkanı Hüseyin Aslan ile aynı desteği aldı. Öte yandan Çoban’ın, Sarıyer’e oldukça uzak bir mesafedeki Beyoğlu gibi kozmopolit bir ilçede bu denli çok güven oyu alması önemli bir başarı olarak görülüyor.

 

İŞTE O SÜRPRİZ ARAŞTIRMANIN SONUCU

 

ORHAN 3

COBAN2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir