Kategoriler
Manşet Siyaset

Hüseyin Özdemir’in derdi “Başkan Vekilliği mi?”

Selami Uzun’un adaylığının bu hafta içinde resmen açıklanması beklenen AK Parti’de sular durulmuyor. Bu kez de kulislere sızan Hüseyin Özdemir ile Sedat Özsoy arasındaki pazarlık iddiası teşkilatı karıştırdı…

Huseyin OzdemirJPG (8)

Sarıyer’de kafa karıştıran senaryo… AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in, Sedat Özsoy yanlısı tavrının arkasında gelecekte “Başkan Vekilliği” görevi üstlenip, belediyenin 2. adamı olma beklentisi olduğu konuşuluyor. Belgrad Ormanları’nda hafta sonları yapılan yürüyüşler sırasında bu yönde siyasi pazarlıklar yapıldığı iddia ediliyor.

 

Eski ANAP’lı ve MHP’li Sedat Özsoy’un AK Parti’nin Sarıyer belediye başkan adayı olmasını ısrarla isteyen isimlerden İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in, eğer Özsoy adaylaşıp belediye başkanı seçilirse belediyenin 2. numaralı ismi olmayı ve tüm kadroyu kendisinin belirlemeyi planladığı iddia edildi…

Yeni dönemde Belediye Başkan Vekili olmak istediği ve bu yüzden Selami Uzun’un adaylığına şiddetle karşı çıktığı öğrenilen Özdemir’in, kentsel dönüşümün odağındaki mahallelerle özellikle Derbent’le yakından ilgilendiği de gelen bilgiler arasında. Hafta sonları Belgrad Ormanları’nda Sedat Özsoy ve Hüseyin Özdemir’in de katıldığı yürüyüşler sırasında yapıldığı iddia edilen pazarlıklar, Ak Parti teşkilatında rahatsızlığa neden oldu. Hatırlanacağı üzere, AK Partili bazı meclis üyeleri, Eski ANAP’lı bazı isimler, İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir ve Eski Başkan Sedat Özsoy hafta sonları Belgrad Ormanları’nda buluşarak düzenli olarak yürüyüşler yapıyor ve sonrasında da hep birlikte sabah kahvaltıları yapıyor.

EKREM ERDEM VE TOPBAŞ SÖZ VERDİ İDDİASI

Sarıyer Gazetesi’nin “AK Parti’nin Sarıyer adayı Selami Uzun” başlıklı haberi gündeme bomba gibi düştü. Başbakan Erdoğan’ın dava arkadaşı ve CV’si en dolu ismi Sarıyer’e göndermeyi düşündüğünün ortaya çıkması parti tabanında memnuniyet yaratırken, özellikle Sedat Özsoy cephesinde ise şok etkisi yarattı.

Partide tüm gözler bu hafta içinde adayın resmen açıklanacağı kritik güne çevrilmiş durumda. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem ve AKP İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in “Sedat Özsoy’a adaylık sözü verdiğini” iddia eden bazı isimler, “Aday Sedat Özsoy, kendisine müjdeli haber verildi. İsminin açıklanmasını bekliyoruz” şeklinde propaganda yapmaya devam ediyor.

ÖZDEMİR BAŞKAN VEKİLİ OLMAK MI İSTİYORDU?

balta 5

Sarıyer’de konuşulan kulislere göre, Selami Uzun’un adaylığına karşı çıkan isimlerden AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in, eğer Özsoy aday gösterilip seçimi kazanırsa yeni dönemde belediye başkan vekili olmak istediği öğrenildi. Özdemir’in, belediyenin 2 numaralı ismi olmayı ve tüm yönetim kadrosunu kendisinin kurmayı istediği gelen bilgiler arasında. Hafta sonları Belgrad Ormanları’nda Sedat Özsoy, eski ANAP’lılar ve bazı AKP’lilerin de katıldığı yürüyüşler sırasında Özsoy ile Hüseyin Özdemir’in bu konuda pazarlık yaptığı ve “doğmamış çocuğa don biçtikleri” konuşuluyor. İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in, Selami Uzun karşıtlığı ve Sedat Özsoy aşkının arkasındaki nedenin de işte bu “başkan vekilliği” özlemi olduğu iddia ediliyor.

2 KEZ SEÇİM KAYBEDEN EFSANE BAŞKAN (!)

Bu arada AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in, teşkilat tarafından finanse edildiği bilinen yandaş bir gazeteye Sedat Özsoy’u sözde “efsane başkan (!)” olarak lanse edici şişirme haberler yaptırdığı iddiası da parti içinde tepkilere neden oldu.

Bazı partililer bu konudaki rahatsızlıklarını şöyle ifade ediyorlar; “Bir başkanın efsane olabilmesi için çok çalışması ve bu yüzden halkın sevgisini kazanarak tüm seçimleri ezici bir farkla kazanması gerekir. Örneğin 17 yıl boyunca görev yapan Bayrampaşa’nın efsane başkanı Hüseyin Bürge gibi, 3 dönem seçim kazanan Mustafa Sarıgül, Selami Öztürk, Melih Gökçek, Kadir Topbaş gibi olması gerekir… Sedat Özsoy çok başarılı olmuş olsaydı, 2 kez seçim kaybetmez, dahası halen daha görevinin başında olurdu. Bu arkadaş, başarılı bir belediye başkanı olsaydı, Sarıyerliler Sedat Özsoy’u asla bırakmazlardı? Sedat Bey es kaza Sarıyer’de belediye başkanı oldu ve bir dönem yapıp gitti. Halk kendisinden memnun değildi. Memnun olsaydı seçimleri hep 3. olarak kaybetmezdi. Beğenmediğiniz Yusuf Tülün bile 2 kez burada seçim kazandı. Sarıyer’de eğer bir efsane başkan aranıyorsa o da 10 yıl boyunca görev yapan Yusuf Tülün’dür. Yoksa İhsan Yalçın ve Ali Sandıkçı neyse Sedat Özsoy da odur. Hepsi tek dönemlikti. Bu arkadaşın geçmişi malum ANAP-CHP-MHP ve şimdi de AK Parti. Bizim partimiz bu kadar zavallı mı? Şaibesiz, bugüne kadar zikzak çizmemiş ve seçim kaybetmemiş bir adayımız yokmuş gibi hareket ediyorlar. İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir bir an önce o makamından istifa etmelidir, sürekli hata yaparak partimize büyük zarar veriyor. En son İstinye’de herkesin gözü önünde dayak yemiş, partimizi rencide etmişti”

sedat ozsoy 2

HÜSEYİN ÖZDEMİR PARTİYİ DEĞİL KENDİ Mİ DÜŞÜNÜYOR?

Öte yandan AK Parti içindeki diğer 12 aday adayının Hüseyin Özdemir’in tek taraflı ve yanlı hareket ederek Sedat Özsoy yanlısı tavırlar takınmasından dolayı rahatsızlık duydukları öğrenildi. Özdemir’in bir ilçe başkanı gibi hareket etmediğini, daha çok 2014 sonrasında kendi siyasi geleceğini tayin etmekle uğraştığını düşünen aday adaylarının, Özdemir’in AK Parti’nin ağırlığını taşıyamadığı yönünde hem fikir oldukları belirtiliyor.

Görünen o ki AK Parti’de önümüzdeki günlerde, aday açıklansa da Hüseyin Özdemir kaynaklı kulisler yüzünden suların bir süre daha durulmayacağı anlaşılıyor.…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir