Kategoriler
Manşet Siyaset

ALİ TALİP ÖZDEMİR, BAKIRKÖY’Ü DEĞİL, SARIYER’İ İSTEDİ

ISRARLA SARIYER’E TALİP! AK PARTİ; ANAP ESKİ GENEL BAŞKANI ALİ TALİP ÖZDEMİR’E BAKIRKÖY’Ü ÖNERDİ, “O” ISRARLA SARIYER’İ İSTEDİ!

İlk kez Sarıyer Gazetesi’nin gündeme getirdiği ANAP Eski Genel Başkanı Ali Talip Özdemir’in AK Parti’den Sarıyer Belediye Başkan adayı olmak istediği şeklindeki haberimiz, bugünlerde ulusal basının gündeminde… Bu arada AK Parti’nin Özdemir’e bir dönem belediye başkanı olarak görev yaptığı Bakırköy’den adaylık teklif ettiği ancak Özdemir’in ısrarla Sarıyer’i istediği öğrenildi…

Yerel seçimler yaklaşırken AK Parti’nin gözü bir kez daha Sarıyer’e çevrildi. Başbakan Erdoğan ve AK Parti’nin almak için özel önem verdiği Sarıyer’e sürpriz bir isim talip oldu. Bu isim ANAP Eski Genel Başkanı Ali Talip Özdemir. Bu gelişmeyi ilk kez SARİYERGAZETESİ.COM duyurmuştu ve bu olay şu günlerde ulusal basında da geniş yankı bulmaya başladı.

BAKIRKÖY’Ü KABUL ETMEDİ, SARIYER’İ İSTEDİ

SARIYER GAZETESİ’nin edindiği bilgilere göre Ali Talip Özdemir, AK Parti’den kendisine yapılan “Bakırköy adayımız ol” teklifini kabul etmedi. Bir dönem Bakırköy’de belediye başkanlığı da yapan Özdemir ısrarla “Ben Sarıyer’den aday olmak istiyorum” diyerek üst yönetime talebini yeniledi. Özdemir’in bu ısrarı AK Parti’de de kafaları karıştırdı. Geçmişte genel başkanlık, milletvekillik, bakanlık ve belediye başkanlığı yapmış bir ismi kaybetmek istemeyen AK Parti Genel Merkezi, şimdilerde bu talebi nasıl değerlendireceğini düşünüyor. Siyasi kulislerde Ali Talip Özdemir’in, Sarıyer’de adaylığına kesin gözle bakılan Selami Uzun’u da geride bırakabileceği ve son anda isminin açıklanabileceği konuşuluyor. Özdemir’in sağ kesimdeki ağırlığı, samimi davranışları ve toplumdaki sakin tavırları ona siyasi anlamda önemli bir üstünlük sağlıyor. Özdemir’in Sarıyer’deki siyasi dengeleri yönetme konusunda sıkıntı çekmeyeceğine inanılırken, CHP’li Şükrü Genç’ten Sarıyer’i geri alabilmenin tek yolunun da bu olduğu düşünüyor. AK Parti’nin gerek parti olarak kendisinin gerekse CHP’nin yaptırdığı tüm anketlerde CHP’li Şükrü Genç’in açık ara önde çıkmasından büyük rahatsızlık duyduğu ve bu yüzden Sarıyer’de yeni isimlere de sıcak baktığı öğrenildi.

KONYA’DAN SİYASETE ATILDI

Siyasete ANAP’tan Konya Ereğli Belediye başkanı olarak başlayan Ali Talip Özdemir, daha sonra ANAP milletvekili ve Çevre Bakanı oldu. Ali Talip Özdemir daha sonra Bakırköy Belediye Başkanı oldu. 1999 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olan Ali Talip Özdemir, seçimi kıl payı kaybetti. Ali Talip Özdemir 2002 yılında da ANAP Genel Başkanı oldu. Ali Talip Özdemir’i Sarıyer için uygun yapan koşulların başında, merkez sağın sevilen bir ismi olması geliyor. Yerel yönetim ve Çevre Bakanlığı deneyimi ise, bir başka artısı. Ancak, belki de en büyük avantajı, hiç bir toplumsal grupla kavgalı olmayışı ve sakin kişiliği.

 

“ALİ TALİP ÖZDEMİR, BAKIRKÖY’Ü DEĞİL, SARIYER’İ İSTEDİ” için bir yanıt

tanidigim en durust ayni zamanda yaptigi isi durustce en iyisiyle becerebilen nadir kisilerden birisidir ALI TALIP OZDEMIR.sariyerli gercekden hizmet istiyorsa gercekden alternatifsiz bir aday .simdiden basarilar dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir