Kategoriler
Manşet Siyaset

AK Parti’de revizyon! Kavgacılar, yeni dönemde olmayacak!

AK Parti’nin Sarıyer Belediye Meclisi’ndeki kavgacı isimleri Cemil Özbalta, Hüseyin Coşgun, Halil Canarıkan ve Mehmet Çakır’ın yeni dönemde liste dışı bırakılacakları öğrenildi.

sariyer-belediye-meclisi (9)

AK Parti’nin Sarıyer Belediye Meclisi’ndeki kavgacı ve şimşekleri üzerine çeken tavırlarıyla bilinen üyeleri Cemil Özbalta, Hüseyin Coşgun, Halil Canarıkan ve Mehmet Çakır’ın yeni dönemde liste dışı bırakılacakları öğrenildi. Gerekçesi de; “AK Parti’nin kavgacı değil, kucaklayıcı ve çözüm odaklı bir parti olduğunu topluma göstermek”

AK Parti’de Sarıyer Belediye Başkan adayının kim olacağı sorusunun cevabı henüz netlik kazanmazken, diğer yandan da yeni dönemde hangi isimlerin meclis üyesi listesine gireceği merak konusu oldu. AK Parti’de adayın açıklanmasından sonra netleşmesi beklenen listeye, halen mecliste bulunan çok sayıda kişinin alınmayacağı öğrenildi. Mevcut bir çok ismin liste dışı bırakılmasından sonra oluşacak boşluğu başta Ayazağa olmak üzere değişik mahallelerden yeni isimler dolduracak.

KAVGACILAR TASFİYE EDİLECEK!

Sarıyer Gazetesi’nin üst düzey parti kaynaklarından edindiği bilgilere göre, yeni dönemde kavgacı meclis üyelerine kesinlikle yer verilmeyecek. Sarıyer’de AK Parti’nin imajına zarar verdiği düşünülen ve meclisteki kavgacı görüntüleriyle dikkat çeken meclis üyeleri yeni dönemde liste dışı bırakılacak. 2014 seçimleri sırasında; AK Parti’nin kavgacı değil, uzlaşmacı ve sorunları çözücü tavrının öne çıkarılacağını belirten kaynaklar, Cemil Özbalta, Halil Canarıkan, Hüseyin Coşgun ve Mehmet Çakır gibi isimlerin liste dışı bırakılacağına dikkat çekti. Bu durumun bir parti prensibi olduğunu ve bundan sonraki süreçte kavgacı
görüntülere asla izin verilmeyeceğini söyleyen kaynaklar, sadece Sarıyer’de değil tüm seçim bölgelerinde aynı hassasiyetin gösterileceğini partiye oy kaybettiren kişilere taviz verilmeyeceğini vurguladı.

SARIYER’İ MUTLAKA KAZANACAĞIZ!

AK Parti’nin Sarıyer’i kazanmaktan başka şansı olmadığını söyleyen kaynaklar, Başbakan Erdoğan’ın Sarıyer’i çok istediğini ve bu yüzden ilçede partiye oy ve imaj kaybettirecek hatalara asla taviz verilmeyeceğini ifade etti. Sarıyer gibi oldukça hassas bölgelerde daha titiz davranılacağını belirten kaynaklar, aynı zamanda bir aday adayına monte olmuş görüntüsü sergileyen meclis üyelerinin yeni dönemde olmayacağını ve isimlerinin üzerinin çizileceğine dikkat çekti.

 

[nggallery id=41]

….

“AK Parti’de revizyon! Kavgacılar, yeni dönemde olmayacak!” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir