Kategoriler
Manşet Siyaset

AK Parti’de “Ömer Karaman” sesleri!

AK Parti’de, Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman’ın ismi şu sıralar kulislerde Belediye Başkan adaylığı için geçmeye başladı.

KAYMAKAM OMER KARAMAN 2 copy

AK Parti kulisleri şu sıralar bomba bir söylentiyle çalkalanıyor. Kulislerden yansıyanlara göre Ak Parti’nin Sarıyer adayı olarak Kaymakam Ömer Karaman’ın ismi düşünülüyor. Sarıyer’de başarılı çalışmalarıyla tanınan tecrübeli Kaymakam Karaman’a, AK Parti’den önemli bir isim tarafından bu yönde güvence verildiği öğrenildi. Gazeteci Emin Ayyıldız da,  Ak Parti’nin Sarıyer adayının Ömer Karaman olacağını yazdı…

Ömer Karaman kimdir?

1959 yılında Erzurum’un İspir İlçesinde doğdu. İlköğrenimini Halitpaşa İlkokulu, Ortaöğrenimini Gazi Ahmet Muhtarpaşa Ortaokulu’nda tamamladıktan sonra Erzurum Lisesi’ni bitirdi. Erzurum Eğitim Fakültesi’nden sonra, 1984 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1985 yılında Mülki İdareler Amirliği mesleğine intisap etti. İki yıl Trabzon İli, Akçaabat İlçesi vekil Kaymakamlık görevinde bulundu.
73. Dönem Kaymakamlık Kursu’nu başarıyla bitirip, 1989 yılında Denizli İli, Babadağ İlçesi’nde Kaymakamlık görevine başladı. Daha sonra Malatya İli, Yazıhan İlçesi’nde “Kurucu” Kaymakamlık yaptı. Bu görev esnasında 1 yıllığına A.B.D. ‘ye dil eğitimi için gitti. 1993-1995 yılları arasında Çankırı İli Eskipazar İlçe Kaymakamlığı, 1995-1998 yılları arasında Kars İli Sarıkamış İlçe Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.
29.09.1998’de Gaziantep İli, Şahinbey İlçe Kaymakamı olarak atandı. 23.02.2004 tarihinden itibaren 8 ay Giresun İli Vali vekili olarak görev yaptıktan sonra, 16.04.2004 tarihinde İzmir Vali Yardımcılığına atandı. 17.09.2009 tarihinde Sarıyer Kaymakamlığı görevine atanan Ömer Karaman, İngilizce bilmekte, evli ve üç çocuk babası.

“AK Parti’de “Ömer Karaman” sesleri!” için bir yanıt

Mülkiyeli kardeşimin en iyi belediye başkanı olacağından şüphem yok. Allah yolunu açık etsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir