Kategoriler
Manşet

Başkan Yardımcısı Seçkin Özdemir, Eyüp’e talip oldu!

Sarıyer’de parti gözetmeksizin her kesim tarafından sevilen ve başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Belediye Başkan Yardımcısı Seçkin Özdemir, Eyüp Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu. Giresunlu Seçkin Özdemir’e Eyüplüler, CHP’liler ve hemşerileri yoğun ilgi gösterdi…

 seckin_ozdemir

 

Sarıyer Belediyesi’nin sevilen ve başarılı Başkan Yardımcısı Seçkin Özdemir, 2014 seçimlerinde CHP’den Eyüp Belediye Başkanı olabilmek için aday adayı oldu. Coşkulu bir kalabalıkla başvuru yapan Özdemir, daha sonra Eyüp Sultan’a giderek dua etti…

 

Sarıyer Belediyesi’nin en genç, başarılı ve sevilen Başkan Yardımcısı Seçkin Özdemir, Eyüp Belediye Başkanlığı’na talip oldu. CHP’den aday adaylığını açıklayan Özdemir, geçtiğimiz günlerde coşkulu bir kalabalıkla aday adaylık müracaatını gerçekleştirdi. Sarıyer Belediyesi’nin özellikle Avrupa ülkeleri ve dış dünyayla iletişimini sağlayan, uluslar arası alanda çalışmalar yapan Özdemir, 4.5 yıldır başkan yardımcılığı görevini başarıyla yürütüyor. Seçkin Özdemir’in son icraatı Almanya’nın en büyük kentlerinden Aachen ile Sarıyer’in kardeş belediye olmasını sağlayan çalışmalar olmuştu. Özdemir’in de katkısıyla Aachen, Bursa’nın teklifini kabul etmeyerek Sarıyer’in kendisine kardeş belediye olmasını kararlaştırmış ve bu kardeşlik Tarabya Oteli’nde düzenlenen görkemli bir törenle imza altına alınmıştı.

“GELİN DAHA İYİ BİR EYÜP’Ü BİRLİKTE KURALIM”

SECKIN 1

Özdemir geçtiğimiz günlerde beraberinde coşkulu bir kalabalıkla CHP Eyüp İlçe Başkanlığı’na giderek aday adaylık müracaatında bulundu. Coşkulu bir partili grup tarafından karşılanan Seçkin Özdemir aday adaylığını açıkladığı toplantıda üyelere seslenerek yapılacak temayül yoklamasında desteklerini de istedi.

Özdemir şunları söyledi; “Çok değerli Eyüp’lüler, Cumhuriyet Halk Partililer değerli dostlarım, hepinizi en derin duygularla sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bugün burada gösterdiğiniz ilgi alaka sevgi ve coşku dolu desteğiniz için çok teşekkür ederim. İçinde bulunduğumuz Muharrem ayının acılarını anmak ve bu acıların bir daha yaşanmaması için gerekli insanlık değerlerinin oluşmasını umut ettiğimi ifade etmek istiyorum.

İlçe Yönetim Kurulu üyelerini saygıyla selamlıyorum ayrıca buradan diğer aday adayı arkadaşlarımıza da çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum. Sosyal demokrasi ilkelerini özümsemiş, insanca yaşamın, daha güzel bir geleceğin kurulacağına inanmış biri olarak karşınızdayım.

Ülke olarak tarihi bir süreçten geçiyoruz. Gençler başta olmak üzere halkın farklı kesimlerinin yeni bir yaşam ve yeni bir toplum anlayışı için verdiği mücadele geleceğe olan umutlarımızı yeşertti. Taksim’de yükselen dayanışma, eşitlik ve özgürlük çığlıkları geleceği birlikte kurma cesaretimizi kuvvetlendirdi. Güvenli bir gelecek ve insanca bir yaşam ancak değişimin irade gücüyle mümkün olabilir.

Bu yeni değişim iradesinin verdiği cesaretle Belediye Başkan Aday Adayı olarak karşınızdayım. Katılımcı, şeffaf, sosyal adaleti ilke edinen ve geleceği gören çağdaş yerel yönetimler, halkın taleplerini karşılamakta zorlanmazlar? İşte bu anlayışla çıktığım yolda mutluluğu, refahı, yaşam standardı en üst düzeylere çıkmış bir Türkiye ve Eyüp önceliklerimizin en başında gelir. İnsan odaklılık, yönetimde katılımcılık, şeffaflık, kaynak kullanımında etkinlik ve verimlilik, hizmet sunumunda tarafsızlık, işletmecilik kriterlerine uygun plan ve denetleme, hizmet ve yatırımlarda sürdürülebilirlik, çevreye sevgiyle yaklaşım yerel yönetim vizyonumuzun olmazsa olmazıdır. İşte bu anlayış ve vizyonun Eyüp’te de “iktidar kılıcının” kuşanması için aday adayı olarak karşınızdayım. Gelin daya iyi bir Eyüp’ü birlikte kuralım.

30 MART’TA EYÜP’E YENİ BİR BAŞKAN GELECEK

5 senelik Belediye Başkan Yardımcılığı ve Meclis Üyeliği ile kazandığım tecrübe ile yeni, çağdaş, uygar, aydın, herkesin inancına saygılı sevginin hakim olduğu bir Eyüp’ü sizlerle kurmaya kararlıyım. Eyüp’te yukarıda alınan kararları uygulayan o kararları yerelde halka dikte etmeye çalışan bir Belediye Başkanı 30 Mart’tan itibaren artık olmayacak. 

Politikaları, projeleri, yerelde halk ile beraber katılımcı bir anlayış ile oluşturan ve yukarıya merkeze bunu kabul ettiren bir yerel yönetim dili hakim olacak. İmara dayalı rantçı belediyecilik gidecek halka dayalı sosyal belediyecilik anlayışı gelecek. Halka toplumla beraber hareket edenler kazanacak. Halka ve topluma rağmen siyaset yapanlar kaybedecek. Halkın iktidarı Eyüp’te kurulacak. Yeni dönemde Eyüp’te, engelliler kazanacak, kadınlar kazanacak, çocuklar kazanacak, gençler kazanacak, yaşlılar kazanacak, bilim, ilim, sanat kazanacak, inançlara saygılı laiklik, demokrasi ve cumhuriyet kazanacak. Gezi parkındaki “O Ağaç” kazanacak. 

İçinizde yanan hasreti biliyorum, bugün buradaki coşkuyu ve heyecanı inşallah 30 Mart gecesi sandıktan çıkacak bir zaferle tekrardan yaşayacağız. Halkın iktidarını el ele, gönül gönüle, yürek yüreğe vererek Eyüp’te kuracağız. Halktan yana olanlar toplumdan yana tavır alanlar olarak bizler, Cumhuriyet Halk Partisi sancağını Eyüp’ün surlarına hep beraber dikeceğiz. Çıktığımız bu yol hepimize hayırlı olsun. Hepinizi sevgi ve saygı ile kucaklıyorum. 

EYÜP SULTAN’DA DUA ETTİLER

SECKIN

Öte yandan Eyüp Belediye Başkanlığı müracaatından sonra Seçkin Özdemir ve beraberindekiler Eyüp Sultan Camisi’ne giderek hep birlikte dua ettiler. Eyüp’te en çok nüfusa ve seçmene sahip Giresunluların hemşerisi de olan Özdemir, Eyüp’e CHP bayrağı dikebilmek için Eyüp Sultan’da dua etti, türbe ziyaretinde bulundu.

BABASI ÖZAL’IN BAKANIYDI, KENDİSİ 3 DİL BİLİYOR

Aslen Giresunlu olan Seçkin Özdemir 1975 yılında doğdu. Liseyi İstanbul Erkek lisesinde, yüksek öğrenimini Viyana’da Ekonomi Üniversitesinde işletme alanında yaptı. Yüksek lisansını Amerika’da tamamladı. Eğitim hayatının yanı sıra iş hayatına da atılan Özdemir, 2009 yerel seçimlerde CHP’den Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı oldu. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yardımcılığını yürüten Özdemir, özellikle belediyenin uluslar arası çalışmalarını koordine eden isim olarak biliniyor. 3 dil bilen Özdemir, dürüst ve sıcak kanlı kişiliğiyle Sarıyer’de parti yada siyasi düşünce gözetmeksizin herkesim tarafından sevilen bir kişi olarak tanınıyor. Evli ve iki çocuk babası olan Seçkin Özdemir aynı zamanda Anavatan Partisinde Ulaştırma Bakanlığı yapan İbrahim Özdemir’in oğlu. Merhum Turgut Özal’ın en gözde bakanlarından olan Özdemir, görev yaptığı yıllarda ülke genelinde pek çok önemli hizmete imza atmıştı. ANAP’ın kurucusu da olan baba İbrahim Özdemir, Devlet Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı yapmanın yanı sıra 3 dönem İstanbul Milletvekilliği de yapmıştı. Siyasette babasının yolunda ilerleyen Seçkin Özdemir, saygılı, mütevazı, kültürlü ve çalışkan bir genç olarak tanınıyor.  Sarıyer’in kavgalı ve hareketli siyasi polemiklerinden bugüne kadar hep uzak duran ve sadece görevini yapmasıyla bilinen Özdemir, Sarıyer’de parti gözetmeksizin üzerinde herkesin uzlaşabileceği ender saygın isimlerinden birisi olarak öne çıkıyor. Bu yüzden siyasi çevrelerde onun için “Adı gibi seçkin” ifadesi kullanılıyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir