Kategoriler
Manşet

AK Parti’nin mitingi sırasında Büyükdere’de olaylar çıktı!

Büyükdere’de AK Partililerin geçeceği cadde üzerinde, ellerinde gezi olaylarında yaşamını yitirenlerin fotoğraflarıyla gösteri yapan Halkevleri mensuplarına Çevik Kuvvet polisi müdahale etti. AKP karşıtı slogan atan gruba yapılan biber gazlı ve coplu müdahale mahallede hareketli anların yaşanmasına neden oldu.

AK Parti’nin günler öncesinden hazırlıklarını yaptıkları, “Büyük iktidar yürüşü”ne peş peşe yaşanan olaylar damgasını vurdu. AK Parti’nin iktidar yürüyüşü adını verdikleri Sarıyer’deki miting sırasında, ellerinde Gezi eylemlerinde yaşamını yitirenlerin fotoğrafları bulunan Halkevleri mensupları da Büyükdere’de yürüyüş yaptı. Çayırbaşı Caddesi üzerinde Küçükev Büfe’nin bulunduğu sokakta toplanan gençler, AK Partililerin de geçeceği cadde üzerinde sloganlar atarak gezi direnişçilerine destek verdi, AK Parti hükümetini protesto etti. Bir süre sonra Çevik Kuvvet, Halkevleri üyelerine biber gazı ve copla müdahale edince ortalık bir anda karıştı… Yaşanan arbede sırasında mahallede hareketli anlar yaşandı. Olaylar sırasında çay bahçelerindeki masa ve sandalyelerin hasar gördüğü, bazı eylemcilerin de gözaltına alındığı iddia edildi.

AKP’LİLERİN MİTİNGİNE GİREN MİNİBÜS PARÇALANDI

Öte yandan AK Partililerin mitingi sırasında kalabalığın arasında kalan Göztepe’ye ait bir minibüs taraftarların saldırısına uğradı. Çok sayıda kişinin saldırdığı minibüsün camları parçalandı, büyük maddi hasara uğradı. Olaylara polis müdahale edince, minibüs harabe bir şekilde miting alanından çıkartıldı.

Fotoğraflar:  Hakan Kapıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir