Kategoriler
Kültür-Sanat Manşet

Sarıyerli öğrenciler Anıtkabir’de…

Sarıyer Belediyesi, öğrenci ve öğretmenlerden oluşan 176 kişilik Sarıyerli kafileyi Anıtkabir’e götürdü. Sarıyerliler, Atatürk’ü büyük bir sevgi ve saygıyla andılar…

anitkabir 4 - Kopya

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün fiziken aramızdan ayrılışının 75. yılı dolayısıyla, Sarıyer Belediyesi’nin sağladığı ulaşım ve lojistik destekle Ankara’ya giden Sarıyerli çocuklar, Anıtkabir’i ziyaret ederek Ulu Önder’e; “Seni unutmadık, unutmayacağız” dediler. 

SAGEM’li (Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi) ve Yağmur Çocuklar Özel Eğitim Merkezi Sarıyer Şubesi bünyesinde eğitim gören ve çoğunluğu engelli öğrencilerden oluşan kafile, Ankara’da Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz istirahatgahını ziyaret etti.

Çanakkale’deki kahramanlar da unutulmadı

anitkabir 21

Sarıyer Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü ve Engelli Koordinasyon Merkezi’nin düzenli olarak yürüttüğü kültür programları dahilinde gerçekleşen etkinlikler çerçevesinde ayrıca Gelibolu Milli Parkı ve Şehitliği’ne düzenlenen geziye, SAGEM (Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi) şubelerinden 130 öğrenci, 40 SAGEM eğitmeni, 6 Konuk Evi öğrencisinin katılımı ile toplamda 176 kişi katıldı. 

Milli mücadelenin eşsiz kahramanlıklarını barındıran Çanakkale, onu görmeye gelen Sarıyerli çocukların hafızalarına gururla kazındı. Gezi süresince Çanakkale Destanı hakkında uzman rehberlerden bilgi alan öğrencilerin gezi programında; Anıt ve Şehitlikler, Çanakkale Şehitler Abidesi, Şahindere Şehitliği, 57. Alay Şehitliği, Kilitbahir Kalesi, Seddülbahir Ertuğrul Tabyası ve Savaş Müzesi vardı. 

anitkabir 3

anitkabir 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir