Kategoriler
Gündem Manşet

Sarıyer Evlendirme Dairesi İnşaatı son hızla devam ediyor!

Sarıyer’de 30 yıllık hasreti bitirmesi beklenen Darüşşafaka’daki Evlendirme Dairesi İnşaatı son sürat devam ediyor. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de zaman zaman inşaata gelerek çalışmaları denetliyor…

evlendirme 18

Sarıyer’in en önemli projelerinden birisi olarak bilinen Darüşşafaka’daki Sarıyer Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi inşaatı aralıksız devam ediyor. Temelini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun attığı binanın kabası neredeyse bitmek üzere. Geç saatlere kadar vardiyalar halinde çalışan işçiler, zaman zaman kendilerini ve çalışmaları denetlemeye gelen Belediye Başkanı Şükrü Genç’le inşaat alanında bir araya geliyor. Bu arada çalışmalar hakkında işçilerden bilgiler alan Başkan Genç’in, inşaatı hızla süren binanın son halini görünce oldukça keyiflendiği görüldü. 5 bin 437 metrekarelik alanda inşaa edilecek bina, Sarıyer’in çok önemli bir ihtiyacını karşılayacak…

 evlendirme 6

AKILLI BİNADA YOK YOK!

 Sarıyer Belediyesi’nin kalıcı yatırım projelerinin ikincisi olan yeni Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi, tıpkı Ana Hizmet Binası yapımında olduğu gibi yeşil ve engelsiz bina kriterleriyle inşaa edilecek. Sarıyer, yıllardan beri özlemini çektiği Evlendirme Dairesi’ne ve yeni Kültür binasını da içeren binasına yakında kavuşuyor. Bina,  61 Pafta, 386 Ada, 11 Parsel ve A Parsel ilişikli 5.437,12 metrekare alan üzerinde inşa edilecek.

evlendirme 3

 HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

 9

Halen kullanımda olan mevcut metro istasyonunun ve çevresinin etkilenmemesi için inşaatın olası en kısa sürede yapılması amacı ile proje, taşıyıcı sistemin ön üretimli çelik karkas elemanlar ile ve cephe uygulamalarının da FTB cephe panelleri ile giydirilmesi yöntemi tercih edildi. Metro inşaası sırasında yapılan hesaplamalarda, Sarıyer Belediyesi Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi’nin inşaatından kaynaklanacak yükler dikkate alınarak kolon aplikasyonlarına ve sistem bağlantılarının teşkiline yönelik önlemler alındı.

 DETAYLAR GÖZ ARDI EDİLMEDİ

 Onaylanan statik projelerde belirtilen kesitte çelik taşıyıcı kolonlar, kolon başlarında teşkil edilen çelik ankraj blonlarına sabitlenerek bodrum kat çelik kolonları montajı oluşturulacak. Trapez saçlar ile oluşturulacak ( kalıcı kalıp ) platform üzerine betonarme çelik donatı döşenmesi işlemlerinin tamamlanmasını takiben döşeme betonu dökülerek kat döşemesi oluşturulacaktır. Takip eden katlara ait çelik taşıyıcı kolon, kiriş ve döşemeler aynı metotların tekrarı ile tamamlanacak olup, yeşil teras bahçesi de düşünülmüş olarak, gerekli su ve ısı yalıtım uygulamaları da gerçekleştirilerek, teras çatı da da ferah kullanma olanağı oluşturulmuş olarak yapı tamamlanacaktır.

 Yapının cephesi, Estetik ve hızlı yapım gerçekleştirilmesine olanak tanıyacak olan, çelik konstrüksiyon taşıyıcı sisteme adapte edilecek cam lifi takviyeli beton ( FTB ) paneller ile giydirilecek. Yapının cam cephe olarak projelendirilmiş kısımları ise, alüminyum profil taşıyıcılı çelik konstrüksiyona teknolojik bağlama sistemleri ile monte edilerek gerçekleştirilecektir.

 FARKLI BİR İÇ DİZAYN

 Çelik konstrüksiyon yapının iç duvar ve bölmeleri, kısmen gaz beton bloklar ile ve çoğunlukla da alçı panel duvarlar ile oluşturulacak. Duvarlar, alçı sıva, alçı macun ve saten boya ile kaplanacak. Asma tavanlarda, akustik delikli alüminyum paneller ile metal asma tavan ve alçıpanel asma tavan olarak teşkil edilecek. Döşeme kaplamalarında seramik, halı, mermer (doğal taş), ahşap gibi malzemeler kullanılacaktır. Merdivenlerdeki basamak ve sahanlıkların döşeme kaplamalarında da doğal taş kullanılacak. Merdiven korkulukları, paslanmaz çelik ve lamine temperli cam kombinasyonlu korkuluklar ile teşkil edilecek.

 Ayrıca ana binaya bitişik fakat yapıdan ayrı bir şekilde ve çelik konstrüksiyon olarak teşkil edilecek olan, mevcut kapalı otopark’a bağlantıyı sağlayacak dış merdiven yapısı ile Evlendirme dairesi ana girişine alt kooan erişim kolaylığı da sağlanmış olacaktır.Bu eklentilerin dış cepheleri, bina dış cephesi ile uyumlu olarak prekast, ısı izolasyon özellikli fiber elyaf takviyeli beton paneller ile giydirilecek. İç kısımları ise giydirme sistem olarak galvaniz saç profil taşıyıcılı çift kat alçıpanel ile kaplanacak.

 BİNAMIZIN KÜLTÜR MERKEZİ OLARAK DA HİZMET VERMESİ

 •      360 kişi koltuk kapasiteli Nikah salonu,

•      VIP nikah Salonu ve Kokteyl holleri,

•      360 kişilik Yemekli Nikah ( Balo ) Salonu,

 

Hacimleri, yalnız nikah işlemi ve kutlamalara hizmet vermek amaçlı olmayıp, konu salonlar olası kültürel – sosyal etkinlikler ve özellikle metro erişimi sayesinde çok kolay erişimin sağlanmış olduğu konumuyla olası seminerler ve eğitim faaliyetlerine uygun mekan ve hizmet verilmesi amacıyla da halkımıza hizmet verecektir.

3(3)

7

10

evlendirme 7

evlendirme 4

evlendirme 8

“Sarıyer Evlendirme Dairesi İnşaatı son hızla devam ediyor!” için 2 yanıt

Fuarda yılbasında acılacak dıye brosur dagıtıyordu beledıye hıc ınanasım gelmıyor ama zaten yeterı kadar herkes magdur oldu artık bır an once bıtırılsın ve metro gırıslerının ıkı tarafıda acılsın ayrıca emın olun haberlerınız hıc etık degıl sızde yandas medya sınıfına gırmıssınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir