Kategoriler
Gündem Manşet

Muhtar Kent, ekibiyle birlikte İstinye’de çay içip tost yedi!

Dünyanın en tanınan markası olarak bilinen Coca Cola’nın yönetim kurulu başkanı Muhtar Kent, İstinye’deki Sonay Çay Bahçesi’nde ekibiyle toplantı yaptı, Sarıyer’e hayran kaldı…

SARIYER GAZETESİ / ÖZEL HABER

Dünya devi Coca Cola’nın 1 numarası Muhtar Kent, geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız Sarıyer İstinye’deydi. İstinye’nin en gözde çay bahçelerinden Sonay Çay Bahçesi’ne gelen Kent, burada ekibiyle birlikte şirket toplantısı yaptı. İstanbul’daki ekibi ve çalışmaları denetlediği öğrenilen Kent, toplantı sırasında ekibine çay ve tost ısmarladı. İstinye’ye ve boğaza hayran kalan Kent, Sonay Çay Bahçesi’nin muhteşem çaylarına ve tostlarına da tam not verdi. Birkaç saat boyunca mekanda oturan Kent, mütevazı ve samimi tavırlarıyla dikkat çekti. Mekanın çalışanlarından Murat Yücel ile sohbet eden Kent, bir süre sonra çay bahçesinden ayrıldı. Geçen yıl ki toplam maaşı 42 milyon olan Kent, geride oldukça olumlu izlenimler bırakarak İstinye’den ayrıldı.

MUHTAR KENT KİMDİR?

Muhtar Kent, 1953 yılında New York’ta doğdu. Babası Necdet Kent dönemin Fransa Başkonsolosuydu. Tarsus Amerikan Koleji’ni bitirdi. İngiltere Hull Üniversitesi ekonomi bölümünü bitirdi. 1978 yılında Coca Cola’ya girdi. 1999 yılına kadar bu şirkette çeşitli görevlerde bulundu. 1999 ile 2005 yıllar arasında Efes Pilsen grubunda görev aldı. 2005 yılında Coca Cola Kuzey Asya, Avrasya ve Orta doğu grup başkanı oldu. 1 Temmuz 2008 itibarıyla Coca Cola’nın CEO’su görevine atanmıştır. 23 Nisan 2009 tarihinde Coca Cola’nın Atlanta Merkezinde yapılan Yönetim Kurulu Başkanı secimlerinde kurul üyelerinin oylarıyla Coca-Cola’nın eski yönetim kurulu başkanı Neville Isdell’in (65) yerini alarak Coca-Cola ‘nın Yönetim Kurulu Başkanı Oldu. Babası Necdet Kent “Türk Oskar Schindler” olarak bilinmektedir. Sebebi ise 2. Dünya Savaşı sırasında, Fransa konsolosu iken kurtardığı 70-80 Türkiye Yahudisidir. Ayrıca Okan Üniversitesi Danışma Kurulu üyesidir. Galatasaray Spor Kulübü’ nün 14277 numaralı üyesidir. Okan Üniversitesinin 2010 yılında verdiği Onursal Doktara Ünvanına layık görülmüştür. Muhtar Kent 2012 yılında Coca Cola’dan 21.6 milyon dolar (yaklaşık 42 trilyon) maaş alarak dünyanın en çok kazanan isimlerinden birisi olmuştu.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir