Kategoriler
Gündem Manşet

Prof. Alp’e MHP’den sonra, AKP ve BBP’den de teklif yağdı

Dünyaca ünlü Kent Bilimci ve Mimar Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp’e, yaklaşık 20 yerden adaylık teklifi geldi. MHP’nin Sarıyer Belediye Başkan Adaylığı teklif ettiği Alp’e, AK Parti Kadıköy’ü, BBP de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni önerdi.

ahmet vefil alp1

BBP İSTANBUL’U, AKP KADIKÖY’Ü ÖNERDİ

Dünyaca ünlü Mimar Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp paylaşılamıyor. Prof. Dr. Alp’e aralarında Sarıyer’in de bulunduğu yaklaşık 20 yerden belediye başkan adaylığı teklifi geldi. MHP’nin Sarıyer teklifinden sonra bu kez de Büyük Birlik Partisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için kendisine teklif götürdü. AK Parti de ünlü mimara Kadıköy Belediye Başkan adaylığını önerdi. Tüm bu adaylık tekliflerine sıcak bakmayan Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp; “Ülkemin değerli siyasi parti temsilcilerinden bu tür teklifler almak güzel bir duygu, hepsine teveccühleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Bilgi ve birikimlerimi, yurtdışı bağlantılarımı Türkiye’deki belediyecilik alanında değerlendirmeyi elbette isterim” diyen Prof. Alp, ancak seçilme ihtimali çok az olan adaylıklar için zaman ve enerji kaybetmeyi doğru bulmadığını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir