Kategoriler
Gündem

Engelli vatandaş denize düştü, ölümden döndü!

Büyükdere’de emekli maaşını çekecek banka bulunmadığı için Sarıyer’e giden bedensel engelli İsmail Civelek (67), akülü arabası ile denize düştü. Çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarılan Civelek şans eseri ölümden döndü.

ismail civelek 1

Büyükdere’de emekli maaşını çekecek banka bulunmadığı için Sarıyer’e giden bedensel engelli İsmail Civelek (67), akülü arabası ile denize düştü. Suya gömülen Civelek vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Her ay maaşını alabilmek için Sarıyer’e gitmek zorunda kalan ve tekerlekli sandalyesiyle eziyet çeken İsmail Civelek bu kez ölümden döndü.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖNLEM ALMADI

Civelek,deniz kenarında bulunan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından sökülen korkulukların olmamasından dolayı denize düştü. Bir anda ne olduğunu anlayamadan kendini denizde bulan Civelek’i, çevreden yetişenler kurtardı ve sudan çıkardı. Şans eseri küçük yaralarla kazayı atlatan ama büyük bir korku yaşayan İsmail Civelek daha sonra eli ayağı olan akülü arabası için Büyükşehir Belediyesi’ni yaklaşık on kez aradı, ama hiç bir sonuç alamadı. Emekli maaşıyla, kendi imkanlarıyla akülü arabasını tamir ettirmeye çalışan Civelek, eskisi kadar olmasa da yine işimi görmeye çalışıyorum diyor.

ismail civelek 2

ALİ YAZICI; “BÜYÜKŞEHİR GÖREVİNİ YAPMADI”

aliyazici

Hayati tehlike arz eden bu duruma İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin çok duyarsız kaldığını belirten ve her zaman İsmail Civelek’in yanında olan Büyükdere Gönüllüsü ve Sarıyer Ortopedik Engelliler ve Dayanışma Derneği yöneticisi Ali Yazıcı, yaşananlara tepki göstererek” İnsan hayatını hiçe sayan bu durumu anlamak mümkün değil. Büyükşehir Belediyesi korkuluğu söktü ve sonra da taktırmadı. Sayın Kadir Topbaş’a neden takılmadı diye soruyoruz. Üyemizin derdini bildirdik ama hiç bir geri dönüş olmadı. Hatta derneğimize bile gelip soran, ilgilenen olmadı. olay 2 ekim 2011 de oluyor ve bu zamana kadar hiç kimse ilgilenmiyor. Belediye bu kadar duyarsız olmamalı. Daha kaç kişi denize düşecek de zincirler takılacak. O zaman tedbir almanın hiç bir anlamı yok. Ayrıca bankaların hepsi Sarıyer’de. Büyükdere’de  7 – 8 tane banka vardı. Şimdi neden yok? Yaşlı vatandaşlarımız emekli maaşlarını almak için çok zorluk çekiyorlar. Yetkililerin bu konulara el atıp, bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir