Kategoriler
Gündem Manşet

CHP’liler Rum Ortodoks Cemaati’ni kilisede ziyaret etti

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Eşi Aysun Deniz, Yönetim Kurulu Üyeleri Birol Beşikçi ve Deniz Çakıl’dan oluşan heyet, Tarabya Aya Paraskevi Kilisesi’nde ayin yapan Rum Cemaati’ne anlamlı bir ziyarette bulundu.

CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve ilçe teşkilatının, Sarıyer’deki sivil toplum kuruluşlarına ve çeşitli kanaat önderlerine yaptıkları dayanışma ziyaretleri devam ediyor. CHP’liler bu kez de Tarabya’da kilise ziyaretinde bulundu, Ortodoks vatandaşlarımız ve cemaat temsilcileriyle bir araya geldi. CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, eşi Aysun Deniz, Yönetim Kurulu Üyeleri Birol Beşikçi ve Deniz Çakıl’dan oluşan grup, cemaat üyeleri tarafından oldukça samimi ve sıcak bir şekilde karşılandı. CHP’lilerin ziyaret ettiği kilisedeki ayini Fener Rum Patriği Bartholomeos yönetti ve ayine çok sayıda Rum Ortodoks katıldı. Ziyaret sırasında, Tarabya Metropoliti Apostolos, dinler arası hoşgörünün çok önemli olduğunu ve CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın bu ziyaretinden çok büyük mutluluk duyduklarını belirtti. İlçe Başkanı Mehmet Deniz de din ve vicdan özgürlüğünün toplumların huzur içinde yaşamasını sağlayan önemli bir hak olduğunu söyledi ve CHP olarak Sarıyer’de yaşayan Rum Ortodoks Cemaati başta olmak üzere herkesin tüm sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini kaydetti.

Öte yandan CHP’liler kilise ziyaretinden sonra Tarabya’da vatandaşlarla bir araya gelip sohbet etti, birlikte çay içerek onların sorunlarını dinledi.

CAY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir